O svém návratu jsem měl menší pochybnosti, přiznává Räikkönen

Kimi Räikkönen počkal, až bude mít za sebou první závod, aby prozradil, že si nebyl stoprocentně jistý, v jaké formě na začátku sezóny bude.
O svém návratu jsem měl menší pochybnosti, přiznává Räikkönen

Mistr světa z roku 2007 se do formule 1 vrátil po dvouleté přestávce a sám si nebyl úplně jistý, jestli se dokáže rychle vrátit do formy. "Vždy jsem si myslel, že se můžu vrátit do závodů Grand Prix, ale teď se můžu svěřit, mám odpovědi na mé menší pochybnosti o tom, jak rychle se můžete adaptovat závodnímu tempu, když jste byli nějaký ten čas pryč," uvedl.

"Rychlost je tu. To je OK. Auto je dobré. To je také OK. Ale ještě je třeba vylepšit pár věcí, hlavně v přístupu ke kvalifikaci."

Kvalifikací měl Räikkönen na mysli chybu, kvůli které nestihl v Melbourne najet do posledního rychlého kola a vypadl už v první části. V závodě si spravil chuť, když postoupil ze 17. na 7. pozici.

"Nakonec šlo vše dobře. Pár míst jsem získal v posledním kole a se sedmým místem v prvním závodě jsem byl celkem spokojený. Jako tým víme, že máme solidní a konzistentní auto, se kterým můžeme pracovat," dodal.

Další článek: Závodní víkend v Sepangu otevřel nejlepším časem Hamilton

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.