O stupně vítězů budeme bojovat až do konce sezóny, věří Lotus

Představitelé týmu Lotus jsou přesvědčeni, že výkonnost a výsledek ze Singapuru nebyly náhodné, na podobných pozicích by měli Räikkönen a Grosjean bojovat až do konce roku.
O stupně vítězů budeme bojovat až do konce sezóny, věří Lotus

Okruhy pro nízký přítlak, jako jsou Spa a Monza, Lotusu nesedí, což se projevilo ve výsledcích. V Singapuru ale bylo vše jinak a enstonský monopost se vrátil na přední pozice.

"Tato úroveň přítlaku vyhovuje našemu vozu a také je to úroveň, se kterou budeme jezdit na zbývajících tratích v této sezóně," řekl šéf týmu Eric Boullier. "Jsem si jistý, že ve zbytku roku budeme bojovat o pódia."

K dobré výkonnosti Lotus potřebuje také spíš měkčí pneumatiky, a i to by mu mělo vyjít.

"Zbývající tratě vyžadují podobný přítlak a Pirelli přiveze rozumné pneumatiky, a ne tvrdé kombinace jako na konci loňského roku, takže není důvod, proč bychom neměli mít dobrý závěr," potvrdil provozní šéf Alan Permane Autosportu.

V Singapuru se ale ukázalo, že Lotus možná bude bojovat jen o poslední stupeň vítězů, Red Bull a Ferrari mají podle Permana náskok.

"Nemyslím, že by kromě Vettela mohl někdo závodit s Fernandem, a s Vettelem nemůže závodit nikdo. Jede svoji vlastní ligu. Zcela svoji vlastní ligu," dodal.

Další článek: Náš boj o titul skončil změnou pneumatik, říká Alonso

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.