O strategii jedné zastávky si Vettel rozhodl sám

Zatímco většina soupeřů při výjezdu safety caru zamířila do boxů, Vettel setrval na trati. Riskantní strategie se nakonec vyplatila, přestože musel na jedné sadě setrvat 56 kol.

"Je to fantazie. Cesta k šachovnicové vlajce byla velmi trnitá a v určitých situacích jsem si říkal, že vítězství je hodně daleko. Po safety caru jsme se ocitli zpět ve vedení, ale nebylo snadné si ho udržet. Předjíždění tu není snadné, ale měli mnohem lepší přilnavost. Zavolal jsem týmu a řekl jsem, že chci zůstat na trati, neboť to je jediná možnost, jak můžeme vyhrát.

Bylo to těsnější a těsnější a šest kol před koncem byl závod přerušen. Pochopitelně jsem se s pneumatikami trápil, ale myslím si, že by vydržely do konce. Byly ale vyvěšeny červené vlajky. Bylo fajn slyšet, že Vitalij je v pořádku. Mohli jsme se zbavit starých pneumatik a připravit se na krátký sprint do cíle.

Zariskovali jsme, protože jsme chtěli vyhrát. A byli jsme za to odměněni. Je to obrovská čest. Tento závod patří k nejlepším v sezoně, je moc příjemný pocit zde vyhrát," řekl spokojený Vettel. Ten ale přiznal, že nebýt výjezdu safety caru, vyhrát by to bylo o poznání těžší:

"Kdyby nevyjel safety car, nebylo by snadné Jensona porazit, byl daleko vepředu. Před dvěma lety jsem tu jel s velmi opotřebovanými zadními pneumatiky. Dlouho jsem držel Felipeho za sebou, ale nakonec se přede mě dostal. Z toho jsme se ponaučili. Jsem velmi šťastný."

To Mark Webber po závodě tolik zářit nemohl. Loni se radoval z vítězství, letos se musel spokojit s nevděčným čtvrtým místem.

"První stint jsme neměli dostatečně dlouhý. To je u mě na těchto pneumatik normální, uškodilo nám to. Když jsem dojel do boxů, neměli jsme připravené nové pneumatiky. Stál jsem na místě, zatímco kluci je teprve vybalovali. Bylo to způsobeno zmatky v komunikaci s týmem, a tak jsme nebyli dostatečně připraveni. Přišli jsme o několik pozic, tudíž konečné čtvrté místo není zas tak špatný výsledek. Nevím, proč se závod pět kol před koncem restartoval, ale zkrátka padlo takové rozhodnutí. Doufám, že Vitalij je v pořádku," řekl Webber.

Další článek: Úzkými monackými uličkami se nejrychleji prohnal Vettel!

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.