O soukromí i ukazováku Sebastiana Vettela

Bernie Ecclestone jak známo nemá ze Sebastiana Vettela příliš velkou radost. Je to totiž přesný opak Lewise Hamiltona. V okamžiku, kdy skončí závod, o Vettelovi do dalšího víkendu neslyšíme.
O soukromí i ukazováku Sebastiana Vettela

Vettel není na sociálních sítích, má dlouholetou přítelkyni a své soukromí si velmi chrání.

„Existují lidé, kteří vás respektují a lidé, kteří to nedělají,“ řekl Vettel pro El País. „Jsem sportovec, nic víc. Je jasné, že když jsem v neděli na startovním roštu a tribuny jsou plné lidí, kteří vás podporují nebo mají vlajku Ferrari, tak je to jako se vznášet. Ale můj soukromý život je něco jiného a nemusí být provázán s mou práci. Alespoň já to tak vidím.“

O Vettelovi vychází ještě jedna zajímavost. Jeho bývalý šéf z dob, kdy Vettel jezdil ve světové sérii Renault, vysvětluje v novém vydání Midweek Reportu původ Vettelova slavného rituálu.

Trevor Carlin nastínil kořeny toho, na co byli někteří fanoušci v dobách Vettelovy nadvlády u Red Bullu doslova alergičtí. Vettel vyhrál kvalifikaci nebo závod a jakmile vylezl z vozu, ukázal svůj slavný ukazováček.

Podle Carlina to má původ v roce 2007. Vettel tehdy velmi těžce havaroval ve Spa, došlo dokonce k oddělení kola a Vettel si velmi vážně poranil prst. Druhý den sice závodit nemohl, ale přišel s velkým obvazem a úsměvem.

Foto: Getty Images / Tom Pennington

Diskuze (31) Další článek: Video: Mercedes za účasti jezdců oslavil titul