O rozložení sil zdaleka není jasno, říká Vettel

Sebastian Vettel je přesvědčený, že ze závodu z Austrálii není možné vyvozovat, jak se bude vyvíjet letošní sezóna. Už v Malajsii může být vše jinak.
O rozložení sil zdaleka není jasno, říká Vettel

Vettelovi a Red Bullu se celý víkend v Melbourne dařilo až do kvalifikace. "Myslím, že obecně byli tento víkend všichni překvapením pro všechny, nikdo nevěděl, jak si stojí, protože testy do toho moc světla nevnesly. Takže tato kvalifikace u nás vyvolala úsměv," řekl pro oficiální stránky soutěže.

V závodě už Red Bull nejrychlejší nebyl, musel se sklonit před Ferrari a Lotusem. "Od začátku bylo zřejmé, že v závodě sehrají velkou roli pneumatiky, a to se také stalo. Nám moc nepomohly, ale můžeme dál mít hlavu vzhůru, protože jsme ukázali, že rychlost tu je. Teď musíme pracovat na problémech s pneumatikami."

Podle úřadujícího mistra je ale v každém případě brzy hodnotit rozložení sil. "Byl to jen první závod a zbývá jich ještě 18, takže je trochu předčasné někoho označovat za favorita na titul."

Víc napoví druhý závod už tento týden. "To, co jsme viděli dnes (v neděli), byl jen první náznak, ale jsme daleko od představy o rozložení sil. Malajsie je úplně jiná trať, a podle toho, co jsme dnes viděli, vše záleží na tom, jak kdo zvládá pneumatiky."

"Ale uvidíme (v Malajsii) úplně jiné podmínky, použijeme tam jiné pneumatiky, takže tam bude hodně rozdílů. V minulých letech jsme viděli, že to, co se dělo v Melbourne, nebylo pro následující závody určující."

Další článek: V Sebringu stáli letos na stupních vítězů tři bývalí piloti F1

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00