O přestupu k jinému týmu jsem neuvažoval. Aston Martin má vzrušující projekt, říká Stroll | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

O přestupu k jinému týmu jsem neuvažoval. Aston Martin má vzrušující projekt, říká Stroll

Lance Stroll vysvětlil, proč nikdy neuvažoval o tom, že by závodil za jiný tým než Aston Martin, který vlastní jeho otec Lawrence.

Lance Stroll se od počátku své kariéry musí vypořádávat s nálepkou, že se do F1 dostal jen díky financím svého otce Lawrence, který je navíc od roku 2018 majitelem stáje, pro kterou 25letý rodák z Montrealu závodí.

Přesto se držitel jednoho pole position a tří pódiových umístění v F1 nechal slyšet, že nikdy neuvažoval o tom, že by v rámci královny motorsportu přestoupil do jiné stáje, aby tak ze sebe setřásl tlak, který se pojí s tím, že závodí pro tým svého otce.

„Opravdu ne. S Astonem Martin máme vzrušující (výkonnostní, pozn. red.) trajektorii i projekt. Jsem mnohem více nadšený, že mohu být součástí této cesty, než abych šel do jiného týmu a řekl, že bych mohl jezdit někde jinde,“ vysvětlil pro agenturu Canadian Press závodník, u kterého stáj ze Silverstone zatím nepotvrdila, že pro ni bude jezdit i v roce 2025.

Jde nicméně pouze o formalitu, což potvrzuje i samotný Stroll.

„Takový je plán. Ještě je ale velmi brzy a je třeba rozhodnout o všech věcech pro příští rok. Jsem ale velmi odhodlaný být právě tady,“ dodal.

Doporučujeme

Články odjinud