O přerozdělování peněz ve formuli 1 by se měla zajímat EU, navrhuje Parr

Bývalý ředitel Williamsu Adam Parr vyslal další výstřel směrem na Bernieho Ecclestona, když zpochybnil legalitu jeho postupů s Concordskou dohodou.
O přerozdělování peněz ve formuli 1 by se měla zajímat EU, navrhuje Parr

Concordská dohoda určuje, jakým způsobem budou přerozdělovány příjmy formule 1 mezi jejími aktéry, tedy majitelem obchodních práv, týmy a FIA. Ta nová, která má platit v letech 2013 až 2020, zajišťuje předním týmům finanční bonusy a podíl na rozhodování.

A to podle Parra, který tvrdí, že z Williamsu odešel na Ecclestonův nátlak, zřejmě není v souladu s evropskou legislativou. "Jsou tu silné argumenty, podle kterých je nerovnoměrné rozdělování moci a peněz části týmům nezákonné," řekl pro Bloomberg.

Parr míní, že formule 1 není provozována v souladu s pravidly o hospodářské soutěži, proto by se jejím fungováním měly zabývat orgány Evropské unie.

Bývalý ředitel Williamsu dodal, že se týmy neodváží podat stížnost, protože "velmi závisejí na dobré vůli" držitele obchodních práv.

Společnost CVC coby hlavní vlastník formule 1 ústy svého tiskového mluvčího sdělila, že k vyjádření Adama Parra nemá v tuto chvíli co říct.

Další článek: Příští rok bude asi jen devatenáct závodů, připouští Ecclestone

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.