O pořádání závodu F1 má velký zájem dalších pět zemí, říká Ecclestone

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone potřebuje uvolňovat místa v kalendáři závodů, protože má mnoho zájemců o Grand Prix. Jeden závod chce sebrat Španělsku.
O pořádání závodu F1 má velký zájem dalších pět zemí, říká Ecclestone

Podle Sportovních pravidel může mít kalendář maximálně 20 závodů a mezi týmy zatím není vůle tuto dohodu měnit. Tento počet byl naplněn už loni, ale kvůli nepokojům v Bahrajnu bylo nakonec jen 19 Grand Prix. Pro letošní rok jich je znovu v plánu 20, ale Ecclestone má další zájemce.

"Hned teď bychom mohli podepsat s pěti novými pořadateli," řekl pro Salzburger Nachtrichten. "Poptávka je vysoká. Velký zájem má Mexiko."

Hranici 20 závodů zatím nechce překračovat ani Ecclestone. Přiznal, že by přínosy nebyly jednoznačné, protože by týmům stouply náklady, musely by angažovat nové lidi, aby se zaměstnanci mohli na závodech střídat.

Pro nově příchozí závody musí tedy najít místo tak, že vyřadí některé z těch současných. V příštích letech potřebuje do kalendáře zařadit New Jersey a Soči, se kterými už má smlouvy, případně pak ještě další země, se kterými by se domluvil. Kromě Mexika je velký kandidátem na návrat také Jihoafrická republika.

První na řadě v úvahách o vyřazování je Španělsko. To má jako jediná země každý rok dva závody a Ecclestone tlačí na jejich střídání nebo škrtnutí jednoho z nich. "Chtěl jsem, aby se Barcelona a Valencie střídaly, ale Španělé o tom nechtěli diskutovat. Neměli bychom tam mít dva závody," řekl.

Španěle teď k jednání o změnách nutí nepříznivá ekonomická situace, obě pořadatelská města se snaží hledat úspory a snižovat ztráty generované formulí 1.

Další článek: Paffett: Doufáme, že se dal Hamilton dohromady a bude znovu sám sebou

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00