O platech jezdců a rozpočtu Ferrari šíří Britové nesmysly, říká Scuderia

Ferrari rázně odmítlo, že by vyplácelo svým jezdcům částky, které prezentují média. A rozpočet podle svých slov také nemá největší ze všech týmů formule 1.
O platech jezdců a rozpočtu Ferrari šíří Britové nesmysly, říká Scuderia

K méně korektním vyjádřením používá Ferrari tak zvaného Horse Whisperera, což v angličtině dává v tomto kontextu zajímavý dvojmysl. Běžný překlad by byl zaříkávač koní, ale whisperera lze interpretovat také jako klepnu, což se hodí právě pro komentáře o různých spekulacích.

A maranellský Horse Whisperer se tentokrát obul do anglických médií, která podle něj prezentují naprosto nereálné informace, což u něj vyvolává alergické reakce. "Jeden z nejčastějších příznaků souvisí s platy jezdců a rozpočty týmů. Jedná se o alergii lokalizovanou v Anglii," uvedl. "Nos Horse Whisperera byl zvlášť podrážděný při čtení čísel, která měla podle tak zvaných expertů vyjadřovat částky, které Felipe a Fernando dostávají od Ferrari. Například Španěl by měl dostávat 26 miliónů eur, což je zjevná fantazie."

"Whisperer také dostal záchvat kašle, když narazil na kvalifikované odhady toho, který tým má největší rozpočet. Vizionáři zpoza kanálu (La Manche), kteří jsou vždy připraveni ukázat prstem na Maranello jako na největšího rozhazovače, by raději měli hledat blíže u svých domovů."

"Poslední forma, kterou tato alergie může mít a která chudáka starého Whisperera málem odrovnala, se dá teď už považovat za chronickou a týká se toho, kdo by mohl nahradit Massu za volantem červeného vozu. Tato virová alergie vede lidi ke spekulacím o tom, který jezdec nahradí Brazilce, už od roku 2006, kdy se Felipe stal jezdcem Ferrari. V rámci letošní mutace této alergie se předkládají tři jména: Mark Webber, který je konstantou na tomto seznamu od začátku roku, Jenson Button, který se přidal v Číně, a také Nico Rosberg. Není třeba dodávat, že jsou to jen nesmysly, které vyvolávají opravdu ošklivé alergické reakce."

Další článek: Schumacher: Red Bull nedodržuje dohodu o omezení počtu zaměstnanců