O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Bernie Ecclestone věří, že týmy budou ochotné jet závodit do Bahrajnu v jiném termínu, aby království podpořily. Nové datum je třeba najít ještě předtím, než se vozy postaví na rošt v Melbourne.
O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Grand Prix Bahrajnu odvolali pořadatelé kvůli sociálním nepokojům, které se inspirovaly vlnou protestů v severní Africe. Šéf formule 1 Bernie Ecclestone doufá, že formule 1 do Bahrajnu letos přeci jen zavítá.

"FIA by kvůli tomu musela změnit kalendář a Bahrajn by musel zažádat o nové místo," vysvětloval Ecclestone pro oficiální stránky formule 1. "Světová rada FIA se sejde na začátku března a mohla by se tím zabývat. Už jsem mluvil s prezidentem FIA Jeanem Todtem o možnosti nalezení nového data a shodli jsme se, že rozhodnutí musí padnout před začátkem sezóny."

Z mnoha týmů se ale s ohledem na přesunutí závodu ozývají skeptické hlasy. Kalendář je nabitý a musel by se buď prodloužit, nebo zkrátit některou z plánovaných přestávek. Nejvíce se hovořilo o konci kalendáře a souhlas s tím vyslovilo i Abú Zabí. Ecclestone však věří, že je možný i letní termín, kdy v poušti panují extrémní teploty. Jakoukoliv alternativu Bahrajnu, jako navrhovalo například Toro Rosso, odmítá.

"Je to prosté, nepotřebujeme alternativní závod někde v Evropě nebo na jiném místě," prohlásil. "Potřebujeme závod v Bahrajnu. Pokud bude korunní princ toho názoru, že jeho země může závod hostovat, vrátíme se do Bahrajnu. Myslím, že týmy jsou dost rozumné, aby v Bahrajnu závodily třeba i během letní přestávky, navzdory vysokým teplotám, protože tímto způsobem tu zemi můžeme podpořit."

Diskuze (14) Další článek: Letošní závody budou vzrušující, předpovídá Kobajaši
18:13 | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
17:00 | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.
14:01 | Aston Martin se v průběhu 9 měsíců rozhodne, zda vstoupí do F1 jako dodavatel motorů.
23. května | Rubens Barrichello má dnes narozeniny (46)
22. května | Podle Tombazise jsou změny pravidel pro předjíždění nutné, protože jinak by se situace dále zhoršovala.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10