O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Bernie Ecclestone věří, že týmy budou ochotné jet závodit do Bahrajnu v jiném termínu, aby království podpořily. Nové datum je třeba najít ještě předtím, než se vozy postaví na rošt v Melbourne.
O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Grand Prix Bahrajnu odvolali pořadatelé kvůli sociálním nepokojům, které se inspirovaly vlnou protestů v severní Africe. Šéf formule 1 Bernie Ecclestone doufá, že formule 1 do Bahrajnu letos přeci jen zavítá.

"FIA by kvůli tomu musela změnit kalendář a Bahrajn by musel zažádat o nové místo," vysvětloval Ecclestone pro oficiální stránky formule 1. "Světová rada FIA se sejde na začátku března a mohla by se tím zabývat. Už jsem mluvil s prezidentem FIA Jeanem Todtem o možnosti nalezení nového data a shodli jsme se, že rozhodnutí musí padnout před začátkem sezóny."

Z mnoha týmů se ale s ohledem na přesunutí závodu ozývají skeptické hlasy. Kalendář je nabitý a musel by se buď prodloužit, nebo zkrátit některou z plánovaných přestávek. Nejvíce se hovořilo o konci kalendáře a souhlas s tím vyslovilo i Abú Zabí. Ecclestone však věří, že je možný i letní termín, kdy v poušti panují extrémní teploty. Jakoukoliv alternativu Bahrajnu, jako navrhovalo například Toro Rosso, odmítá.

"Je to prosté, nepotřebujeme alternativní závod někde v Evropě nebo na jiném místě," prohlásil. "Potřebujeme závod v Bahrajnu. Pokud bude korunní princ toho názoru, že jeho země může závod hostovat, vrátíme se do Bahrajnu. Myslím, že týmy jsou dost rozumné, aby v Bahrajnu závodily třeba i během letní přestávky, navzdory vysokým teplotám, protože tímto způsobem tu zemi můžeme podpořit."

Diskuze (14) Další článek: Letošní závody budou vzrušující, předpovídá Kobajaši
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10