O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Bernie Ecclestone věří, že týmy budou ochotné jet závodit do Bahrajnu v jiném termínu, aby království podpořily. Nové datum je třeba najít ještě předtím, než se vozy postaví na rošt v Melbourne.
O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Grand Prix Bahrajnu odvolali pořadatelé kvůli sociálním nepokojům, které se inspirovaly vlnou protestů v severní Africe. Šéf formule 1 Bernie Ecclestone doufá, že formule 1 do Bahrajnu letos přeci jen zavítá.

"FIA by kvůli tomu musela změnit kalendář a Bahrajn by musel zažádat o nové místo," vysvětloval Ecclestone pro oficiální stránky formule 1. "Světová rada FIA se sejde na začátku března a mohla by se tím zabývat. Už jsem mluvil s prezidentem FIA Jeanem Todtem o možnosti nalezení nového data a shodli jsme se, že rozhodnutí musí padnout před začátkem sezóny."

Z mnoha týmů se ale s ohledem na přesunutí závodu ozývají skeptické hlasy. Kalendář je nabitý a musel by se buď prodloužit, nebo zkrátit některou z plánovaných přestávek. Nejvíce se hovořilo o konci kalendáře a souhlas s tím vyslovilo i Abú Zabí. Ecclestone však věří, že je možný i letní termín, kdy v poušti panují extrémní teploty. Jakoukoliv alternativu Bahrajnu, jako navrhovalo například Toro Rosso, odmítá.

"Je to prosté, nepotřebujeme alternativní závod někde v Evropě nebo na jiném místě," prohlásil. "Potřebujeme závod v Bahrajnu. Pokud bude korunní princ toho názoru, že jeho země může závod hostovat, vrátíme se do Bahrajnu. Myslím, že týmy jsou dost rozumné, aby v Bahrajnu závodily třeba i během letní přestávky, navzdory vysokým teplotám, protože tímto způsobem tu zemi můžeme podpořit."

Diskuze (14) Další článek: Letošní závody budou vzrušující, předpovídá Kobajaši
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.