O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Bernie Ecclestone věří, že týmy budou ochotné jet závodit do Bahrajnu v jiném termínu, aby království podpořily. Nové datum je třeba najít ještě předtím, než se vozy postaví na rošt v Melbourne.
O novém termínu GP Bahrajnu musí být rozhodnuto před začátkem sezóny

Grand Prix Bahrajnu odvolali pořadatelé kvůli sociálním nepokojům, které se inspirovaly vlnou protestů v severní Africe. Šéf formule 1 Bernie Ecclestone doufá, že formule 1 do Bahrajnu letos přeci jen zavítá.

"FIA by kvůli tomu musela změnit kalendář a Bahrajn by musel zažádat o nové místo," vysvětloval Ecclestone pro oficiální stránky formule 1. "Světová rada FIA se sejde na začátku března a mohla by se tím zabývat. Už jsem mluvil s prezidentem FIA Jeanem Todtem o možnosti nalezení nového data a shodli jsme se, že rozhodnutí musí padnout před začátkem sezóny."

Z mnoha týmů se ale s ohledem na přesunutí závodu ozývají skeptické hlasy. Kalendář je nabitý a musel by se buď prodloužit, nebo zkrátit některou z plánovaných přestávek. Nejvíce se hovořilo o konci kalendáře a souhlas s tím vyslovilo i Abú Zabí. Ecclestone však věří, že je možný i letní termín, kdy v poušti panují extrémní teploty. Jakoukoliv alternativu Bahrajnu, jako navrhovalo například Toro Rosso, odmítá.

"Je to prosté, nepotřebujeme alternativní závod někde v Evropě nebo na jiném místě," prohlásil. "Potřebujeme závod v Bahrajnu. Pokud bude korunní princ toho názoru, že jeho země může závod hostovat, vrátíme se do Bahrajnu. Myslím, že týmy jsou dost rozumné, aby v Bahrajnu závodily třeba i během letní přestávky, navzdory vysokým teplotám, protože tímto způsobem tu zemi můžeme podpořit."

Diskuze (14) Další článek: Letošní závody budou vzrušující, předpovídá Kobajaši
16:40 | Divák narušil přenosy F1 po celém světě. Mňoukáním imitoval zvuk formulí odkaz
15:04 | Závod šampionů bude v roce 2019 v Mexiku.
21. října | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
21. října | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.

GP Mexika 2018

Pátek 26. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 27. října 2018
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 28. října 2018
Závod 20.10