O návratu k loňskému vozu McLaren teď uvažovat nebude

Po nad očekávání špatné GP Austrálie se chce McLaren soustředit na pochopení současného monopostu MP4-28, než začne uvažovat o jeho případné výměně.
O návratu k loňskému vozu McLaren teď uvažovat nebude

McLaren už v testech tušil, že jeho auto není dobré, ale jistý si nebyl. "V testech jsme pořádné znalosti nezískali, myslím, že to platí pro hodně lidí," uvedl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Zimní testy letos byly velmi zvláštní. Sem jsme nepřijeli s obrovskou sebedůvěrou. Upřímně to bylo o trochu horší, než jsme čekali."

Velikost ztráty na soupeře byla pro McLaren šokem. "Do jisté míry," přiznal Whitmarsh. "Doufám, že v Malajsii od předních vozů nebudeme tak daleko, ale ani neslibuji, že budeme s nimi. Musíme být realisté ohledně toho, co se dá udělat za těch pár dní, než tam přijedeme. Bude to velmi odlišný okruh, ale uvidíme."

Výkonnost MP4-28 byla tak špatná, že by návrat k loňskému MP4-27 mohl znamenat posun vpřed. S takovým krokem ale McLaren vyčká. "Určitě to není možnost pro Malajsii," komentoval šéf wokingské stáje. "Myslím, že teď musíme tvrdě pracovat na tomto voze. Víme, že má v několika oblastech velký potenciál, a víme, že má potenciálně více přítlaku než loňské auto. Jsou tu další problémy, které musíme pochopit, a zajistit, že potenciál bude využitelný."

"Všichni, nebo většina z nás, jsme v minulosti bohužel měli vozy, ze kterých je těžké dostat výkonnost, i když jsou některá čísla působivá. Tohle auto se zdá být v tomto ohledu těžké, takže na něm musíme pracovat, porozumět mu a vyřešit to."

Další článek: O rozložení sil zdaleka není jasno, říká Vettel

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.