O návrat do formule 1 se pokusí Jacques Villeneuve

Bývalému mistru světa se líbí změny v pravidlech.
Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve oznámil, že se pokusí vrátit do formule 1 v příští sezóně. Příležitost by Kanaďan mohl dostat díky rozšíření startovního roštu o tři nové týmy.

"Jsem závodní jezdec a vždy to tak bude. Proto se poohlížím po formuli 1," řekl Villeneuve pro Autosprint.

"Jediné, co mě zajímá, je jezdění. A všechen ten nepořádek mi pomohl: díky zákazu testování jsme my, zkušení jezdci, užiteční. Neříkám, že se to podaří, ale pokusím se o to."

Villeneuve odešel z formule 1 v roce 2006 uprostřed sezóny a říká, že ho tehdy závodění na vrcholu motorsportu už tolik nebavilo. Se změnami v pravidlech ho začalo znovu lákat.

"Dle mého názoru je zajímavější sledovat dnešní vozy a příští rok to bude ještě lepší. Bude zábavnější je řídit, hlavně díky zákazu tankování. Bez elektronických pomůcek více na trati kloužou, podívaná je tak lepší."

"Říkal jsem to léta: zakažte zastávky v boxech, vraťte hladké pneumatiky a zbavte se elektroniky. Jenom mě mrzí, že zůstávají povinné zastávky pro výměnu pneumatik, protože tím se zmenšují důsledky zákazu tankování," uvedl Villeneuve.

Dnešní formule 1 Kanaďana přitahuje zejména proto, že se do popředí znovu dostává lidský faktor.

"Když jsem odcházel, formule 1 už nebyla zábavná. Nebo spíš jezdění zábavné bylo, ale atmosféra kolem byla špatná. Strávili jste půl hodiny se svým závodním inženýrem a poté počítač připravil vaše nastavení. A řekli vám: ´Buď ticho a jezdi.´ Já jsem ten typ člověka, který vždy říká vše nahlas, ale ke konci už to bylo velmi obtížné," vysvětlil Villeneuve.

V dnešní formuli 1 podle kanadského mistra schází výraznější osobnosti, které by své názory říkaly nahlas. To prý schází i fanouškům. Jezdci by podle něj měli přestat předstírat, že se mají rádi, protože každý chce ty ostatní porazit.
Další článek: Räikkönen: Na vítězství v Německu nemáme, stačily by stupně vítězů

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00