O místě u Red Bullu ještě není rozhodnuto, tvrdí Ricciardo

Daniel Ricciardo odmítá slavit, vyřazení Kimiho Räikkönena ze seznamu Red Bullu mu závodní sedačku po Marku Webberovi nezaručuje.
O místě u Red Bullu ještě není rozhodnuto, tvrdí Ricciardo

Räikkönen a Ricciardo byli oficiálně jediní dva kandidáti na místo týmového kolegy Sebastiana Vettela v příštím roce. Ale Australan z vyřazení svého soupeře v boji o sedačku nic nevyvozuje.

"Nebudu nic předpokládat, pro mě je tu pořád volná sedačka," řekl. "Evidentně je kolem toho velké vzrušení, ale nemůžu říct nic víc než v Budapešti."

"Myslím, že jsem se naučil, že dokud není něco podepsané a zpečetěné, není to jisté. Pořád tu je můj týmový kolega Jean-Eric, který z mého pohledu není mimo hru, a mnoho dalších jezdců F1 na roštu s dobrými referencemi. Dokud něco nepřijde z té strany (Red Bullu), nebudu slavit nebo si dělat větší naděje."

Ricciardo je přesvědčený, že Red Bull ještě nerozhodl. "Asi tomu dávají trochu víc času, aby to vyhodnotili a ujistili se, že příští rok posadí do vozu toho správného člověka. Proto nebudu zahálet, nebudu usínat na vavřínech."

Podle některých pozorovatelů ale Ricciardovo neverbální vystupování naznačovalo, že je o zisku Webberovy sedačky přesvědčený.

Další článek: GP Belgie 2013 - přípravy

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.