O místě u Red Bullu ještě není rozhodnuto, tvrdí Ricciardo

Daniel Ricciardo odmítá slavit, vyřazení Kimiho Räikkönena ze seznamu Red Bullu mu závodní sedačku po Marku Webberovi nezaručuje.
O místě u Red Bullu ještě není rozhodnuto, tvrdí Ricciardo

Räikkönen a Ricciardo byli oficiálně jediní dva kandidáti na místo týmového kolegy Sebastiana Vettela v příštím roce. Ale Australan z vyřazení svého soupeře v boji o sedačku nic nevyvozuje.

"Nebudu nic předpokládat, pro mě je tu pořád volná sedačka," řekl. "Evidentně je kolem toho velké vzrušení, ale nemůžu říct nic víc než v Budapešti."

"Myslím, že jsem se naučil, že dokud není něco podepsané a zpečetěné, není to jisté. Pořád tu je můj týmový kolega Jean-Eric, který z mého pohledu není mimo hru, a mnoho dalších jezdců F1 na roštu s dobrými referencemi. Dokud něco nepřijde z té strany (Red Bullu), nebudu slavit nebo si dělat větší naděje."

Ricciardo je přesvědčený, že Red Bull ještě nerozhodl. "Asi tomu dávají trochu víc času, aby to vyhodnotili a ujistili se, že příští rok posadí do vozu toho správného člověka. Proto nebudu zahálet, nebudu usínat na vavřínech."

Podle některých pozorovatelů ale Ricciardovo neverbální vystupování naznačovalo, že je o zisku Webberovy sedačky přesvědčený.

Další článek: GP Belgie 2013 - přípravy

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10