O místě konání německé GP se může rozhodnout až po začátku sezóny

Berniemu Ecclestonovi se zatím nepodařilo dohodnout s Nürburgringem na pořádání letošního závodu, proto ve hře stále zůstává i Hockenheim.
O místě konání německé GP se může rozhodnout až po začátku sezóny

Nürburgring se ocitl ve velkých finančních problémech, proto se dostalo střídání německých okruhů ve formuli 1 do ohrožení. Ecclestone sice nedávno deklaroval, že se s Nürburgringem snaží dohodnout, ale jednání do úspěšného konce zatím nedotáhl.

"Máme GP Německa, ale nevíme, kde se uskuteční. Závod máme zapsaný. Je v kalendáři. Můžeme rozhodnout až po začátku sezóny," řekl pro ESPN.

Jednání s Nürbugringem se dokonce vyvíjejí tak, že šéf formule 1 v dohodu už moc nedoufá, což by znamenalo přesun na Hockenheim.

"Ne," odpověděl na otázku, zda to vypadá, že závod bude na Nürburgringu. "Potíž je, že lidé, kteří tam bývali (společnost provozující okruh), odešli. Nemají dost peněz. Takže uvidíme."

GP Německa je na programu 7. července. Ecclestone na závěr potvrdil, že letos bude pravděpodobně jen 19 závodů, protože jednání s Tureckem zkrachovalo.

Další článek: Lewis Hamilton si rád zahraje na kytaru

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.