O lepší výsledek mě v Suzuce připravil provoz v boxové uličce, mrzí Bottase | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

O lepší výsledek mě v Suzuce připravil provoz v boxové uličce, mrzí Bottase

Kick Sauber i po čtyřech závodech letošní sezony čeká na první letošní body. V Japonsku dojel Valtteri Bottas čtrnáctý, zatímco jeho kolega Kuan-jü Čou závod ani nedokončil.

Švýcarský tým z Hinwilu, který letos známe jako Kick Sauber, v prvních závodech letošní sezony trápily prolémy během výměn pneumatik v boxech.

V Japonsku sice Kick Sauber žádný vysloveně nepovedený pit stop nepředvedl, ale ani tak se prvních letošních bodů nedočkal, a to i přesto, že Valtteri Bottas část závodu jezdil v jejich dohledu.

Podle finského závodníka jeho šance na bodový zisk překazil provoz v boxové uličce při jeho druhém pit stopu.

„Naše celkové tempo tentokrát vypadalo poměrně silně, což je pozitivum, které si z tohoto závodu rozhodně můžeme odnést. Měli jsme však skončit výše,“ uvedl Bottas po dojezdu.

„Bohužel naše šance na bodový zisk byl zmařena, když jsme se při druhé zastávce dostali v boxech do provozu. Zastavili jsme se skupinou dalších vozů a když jsem se dostal zpět na trať, zůstal jsem uvězněný za Kevinem (Magnussenem). Jsem rozhodně zklamaný, protože jsme mohli snadno dosáhnout na víc a získat první body v sezoně,“ dodal vítěz deseti velkých cen.

Ještě méně důvodů k radosti měl Bottasův kolega Kuan-jü Čou. Snažení čínského závodníka totiž skončilo po 12 odjetých kolech, po kterých musel kvůli technickým problémům s pohonným ústrojím odstoupit.

„Byl to pro mě těžký víkend, který vyvrcholil odstoupením ze závodu. Měl jsem dobrý start a první kola závodu, ale pak jsme zaznamenali technické problémy a dostal jsem příkaz k zastavení,“ nechal se slyšet Čou, kterého za dva týdny čeká první domácí velká cena v kariéře.

Doporučujeme

Články odjinud