O Landa měly zájem tři týmy, ale nepipláme ho pro někoho jiného, říká Brown

Lando Norris je považován za velkou budoucí hvězdu formule 1. Momentálně závodí ve formuli 2 a patří McLarenu. Zak Brown potvrdil, že o mladíka mají zájem i soupeři.
O Landa měly zájem tři týmy, ale nepipláme ho pro někoho jiného, říká Brown

V Kanadě se objevila informace, že Norrise chtěl do svého programu Red Bull, který by ho posadil do vozu Toro Rosso místo Hartleyho. McLaren to ale zamítl. 

Helmut Marko pro Autosport potvrdil, že kontakt skutečně proběhl, ale trochu jinak. „Jednáme za zavřenými dveřmi a ne veřejně,“ dodal k tématu. 

Podle Zaka Browna bylo zájemců více. „Byli jsme osloveni více než jedním týmem,“ řekl Brown Autosportu.

Podle Browna se jedno o tři „kontakty“. „Byly v různém stupni, některé v letošním roce. Chceme, aby se soustředil na F2 a chceme ho udržet v McLarenu.“

Norrise netrápí srovnávání s Hamiltonem

Norrise netrápí srovnávání s Hamiltonem

„Kdybychom cítili, že by to bylo dobré pro jeho kariéru a dobré pro McLaren, pak bychom to zvažovali případ od případu.“ 

„Ale ve všech případech to znamenalo, že by odešel a o tento typ jednání nemáme zájem. Nebudeme ho trénovat pro někoho jiného a nemyslím si, že by někdo jiný měl zájem ho trénovat pro nás.“ 

McLaren na rozdíl od Mercedesu, Red Bullu a Ferrari nemá žádný tým, do kterého by mohl posadit mladého jezdce před příchodem do wokingské stáje. 

Norris by mohl v příštím roce nahradit Vandoorna nebo Alonsa, který by přešel do IndyCar. 

Foto: F2

Další článek: V Kolíně nad Rýnem byla otevřena výstava věnovaná Michaelu Schumacherovi

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10