O konci či pokračování kariéry rozhodne Webber podle letošních výsledků

Mark Webber se netají tím, že je blízko konce své kariéry. Kdy přesně nastane, zatím neví. Pokud se mu bude dařit na trati, letos to nebude.
O konci či pokračování kariéry rozhodne Webber podle letošních výsledků

Webber v současnosti nemá smlouvu na příští rok, to ale není nic mimořádného, protože s Red Bullem v posledních letech vždy prodlužoval jen na jednu sezónu. Rozhodnutí o dalším pokračování kariéry ho teprve čeká.

"Bude to záležet na výsledcích, které letos získám," řekl Australan pro Autosprint. "Letos jsou zatím velmi nekonzistentní. Do GP Monaka jsem nebyl ani na pódiu, pak jsem vyhrál."

Webber se zatím ve voze cítí dobře a nemyslí si, že se mu bude chtít na konci roku skončit. "Do Red Bullu samozřejmě chce hodně lidí, ale musíme si položit otázku, jestli tým opravdu chce změnu," poznamenal. "To je určitě otázka pro Christiana (Hornera), Adriana (Neweyho), Dietricha (Mateschitze) a Helmuta (Marka). Uvidíme. Můžu ovlivnit jen to, co dělám, a myslím, že se mi doposud dařilo."

Webber si nedávno chválil zájem ostatních týmů, ale říká, že s Ferrari, se kterým bývá spojován, v kontaktu není. "Od Ferrari žádnou nabídku nemám. Vím, že lidé o tom hovořili, alespoň do doby, než měl Felipe dobrý víkend v Monte Carlu. Ale kdyby to všechno byla pravda, tak by Ferrari muselo příští rok nasadit osm vozů!"

"A to není možné, jsou jen dvě auta. Možná si nechají Felipeho, možná ho vymění, takové jsou možnosti. Předpokládám, že o tom hovoří v rámci týmu, ale nehovoří o tom se mnou."

Další článek: Podle Forbesu je Alonso devatenáctým nejlépe placeným sportovcem světa