O Grand Prix uvažovalo i Maroko, Ecclestone ho však odmítá

Zájemců o formuli 1 je ve světě mnoho a Bernie Ecclestone říká, že některé musí odmítat, patří mezi ně údajně i Maroko.
O Grand Prix uvažovalo i Maroko, Ecclestone ho však odmítá

Král Maroka si dal za cíl razantně zvýšit počet turistů ve své zemi a jednou z možností, jak toho dosáhnout, měl být závod formule 1.

"Před pár lety jsem se setkal s marockým králem a hovořili jsme o formuli 1," řekl Ecclestone pro Pitpass. "Ale proč by pro nás bylo dobré? Automobilky tam nic neprodávají. Kolik lidí by přišlo?"

Šéf formule 1 proto návrat do Maroka v dohledné době považuje za krajně nepravděpodobný.

GP Maroka se už jedna jela, bylo to v roce 1958. Vážně při ní havaroval a na následky nehody později zemřel Stuart Lewis-Evans, jehož manažerem byl shodou okolností právě Ecclestone.

Další článek: Caterham stále váhá mezi nováčkem a zkušeným jezdcem

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.