O Glockově startu se rozhodne ráno

Trulli potvrdil vzestup Toyoty druhým místem.

Formu, kterou měl Jarno Trulli ve vítězném třetím tréninku na Velkou cenu Japonska, si přenesl také do kvalifikace. Se svou toyotou zajel druhý nejrychlejší čas. Timo Glock, kterého v pátek sužovala horečka ve druhé části těžce havaroval. Má řeznou ránu na levé noze a bolesti zad. Zatím je v nemocnici na pozorování. O jeho účasti v závodě se rozhodne ráno. Tým má v záloze Kamuiho Kobajašiho, který místo Němce jezdil už v pátek. Vzhledem k tomu, že se neúčastnil žádné z dnešních jízd, potřeboval by od komisařů speciální povolení. Prezident týmu John Howett by o něj v případě nutnosti usiloval.

Trulli v tiskovém prohlášení myslel na svého týmového kolegu. "Oba jsme mohli startovat zepředu. Bylo dobré slyšet, že je OK. Je prý trochu naštvaný, že není se mnou v první šestce," říká Ital. "Byla to bláznivá kvalifikace se všemi těmi červenými vlajkami. Jsem rád, že jsem před japonskými fanoušky zajel takový výsledek."

Za něj pětatřicetiletý veterán vděčí upravenému nastavení. Týmu náležitě poděkoval. "Mou hlavní prioritou bylo udržet koncentraci. Věděl jsem, že máme šanci na skvělý výsledek. Myslím, že jsem dosáhl maxima, takže jsem velmi potěšen," raduje se Trulli, který si od závodu hodně slibuje. "Mým cílem je dojet na pódiu. Doufám, že první kolo proběhne v klidu. Vydám ze sebe maximum, abych zajel skvělý výsledek."

Z Trulliho úspěchu, který potvrdil účinnost nových úprav na voze, se radoval i technický ředitel Pascal Vasselon. "Jsme pochopitelně zklamáni, že jsme o méně než desetinu (0,06 - pozn. red.) sekundy ztratili pole position, ale věříme, že naše strategie bude zítra konkurenceschopná," doufá technik. "Timo zažil úplně jiný příběh. Samozřejmě jsme zklamáni, že se nedostal, kam jsme očekávali, ale jsme rádi, že je OK. To je vždy naše priorita. Byl to tvrdý náraz, ale data během kola nenaznačovala nic neobvyklého."

Glock skončil v kvalifikaci čtrnáctý, ale vzhledem k poškození vozu je pravděpodobné, že by do závodu v případě svého startu vyrážel z boxů.

Další článek: Piloti Ferrari spoléhají na dobrou strategii