O foukání difuzorů výfukovými plyny bude FIA s týmy jednat až v červnu

Omezení pro práci motorů, které zakáže foukat difuzor výfukovými plyny, když jezdec nepřidává plyn, vstoupí v platnost nejdřív v červnu.
O foukání difuzorů výfukovými plyny bude FIA s týmy jednat až v červnu

Týmy využívají výfukové plyny v difuzoru nejen když vůz akceleruje, ale díky speciálním režimům motoru dokáží tímto způsobem zvyšovat přítlak vozu také ve chvílích, kdy jezdec nemá nohu na plynu. FIA chtěla původně tyto speciální mapy agregátů zakázat už s účinnosti od Grand Prix Španělska, ale nakonec své rozhodnutí odložila na neurčito.

Technický delegát Charlie Whiting nyní poslal týmům dopis, v kterém uvedl, že na toto téma s nimi bude FIA jednat 16. června. Současná pravidla o motorech se tedy v tomto ohledu nebudou měnit minimálně do závodu ve Valencii.

Další článek: DRS použijí jezdci ve španělském závodě na části cílové rovinky

2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.