O formuli E projevili zájem Buemi, Čandhok, Liuzzi, Di Grassi a Sato

Hned pět bývalých pilotů formule 1 se přihlásilo do klubu jezdců formule E, ze kterého vyjde složení deseti týmů, které budou letos závodit.
O formuli E projevili zájem Buemi, Čandhok, Liuzzi, Di Grassi a Sato

První šampionát čistě elektrických formulí zatím zná jen identitu svých deseti týmů, jezdci si na oznámení musí počkat. Za tímto účelem vznikl Klub jezdců formule E, ze kterého si budou stáje vybírat.

Zatím se do něj přihlásili Sébastien Buemi, Karun Čandhok, Lucas di Grassi, Vitantonio Liuzzi a Takuma Sato, kteří v minulosti závodili ve formuli 1, dále pak Ma Qing Hua, který jen testoval, a Marco Andretti a Adrien Tambay.

"Jsem velmi rád, že jsem součástí nového Klubu jezdců formule E," prohlásil záložní jezdec Red Bullu Buemi. "Motorsport by měl být vnímán jako lídr ve vývoji a protlačování nových udržitelných technologií, takže bude skvělé sledovat, jak tohle ovlivní nejen motorsport, ale tak budoucí silniční vozy a životní prostředí."

"Kalendář je velmi silný a přináší závodění fanouškům. A zdá se, že bude velmi zábavné řídit nový vůz formule E."

Lucas di Grassi působil jako oficiální testovací jezdec formule E, ale vstupem do klubu a vyjádřením zájmu o závodní sedačku v této roli končí.

Foto: FIA

Další článek: Vyšetřování Schumacherovy nehody zůstává otevřené, žádný zlom nenastal