O formuli 1 by mohli mít zájem i v Panamě

Panama by mohla mít zájem o uspořádání závodu formule 1. Projekt je ale nejspíše v samotném začátku. Pokud vůbec...
O formuli 1 by mohli mít zájem i v Panamě

Další závod na americkém kontinentu? Už delší dobu se jedná s Miami. Spekulovalo se také o návratu Argentiny. Na internetu nyní kolují informace o možném zájmu Panamy.

Informace přinesl místní deník Mi Diario. Podle něj už v říjnu vznikl plán proveditelnosti, jehož autorem je studio Mallol Arquitectos, které se podílelo na významných infrastrukturálních projektech v zemi. 

Městský okruh o délce 5 km má disponovat 17 zatáčkami a nacházet se v Ciudad de Panamá v turisticky zajímavé oblasti Marbella. Startovní a cílová rovinka by byla umístěna přímo na pobřeží Tichého oceánu.

Projekt už dokonce pracuje s rokem 2022. Panama by měla celou sezónu otevírat, takže by se tam jelo ještě před Melbourne.

Zatím ale neexistují žádné důkazy, že se jedná o věrohodný projekt, natož informace o tom, že by Panama vyjednávala s F1. 

Foto: Pixababy, C0

Další článek: Nové video z Zandvoortu. Jak to tam teď vypadá?

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.