O Ferrari jsem snil celý život, takže přestupu nelituji, tvrdí Fisichella

Ital jede pro Scuderii poslední závod.
Pokud se v budoucnu nebudou opakovat výjimečné okolnosti, jede svůj poslední závod pro Ferrari také Giancarlo Fisichella. Ten do Maranella přišel z Force Indie jako náhrada za zraněného Massu a od té doby se mu daří hůře. Ničeho ale nelituje, protože si splnil dětský sen.

"Příležitost závodit pro Ferrari byla mým snem od dětství a nakonec se mi naskytla, když už jsem v ní přestal věřit," uvedl Ital. "Takže byste nikdy neměli říkat nikdy!"

"Jsem velmi rád, že jsem to udělal a nic bych nevracel, i když jsem měl v posledních závodech s Ferrari potíže z toho důvodu, že není snadné usednout do vozu, který neznáte."

"Celé to bylo ještě komplikovanější kvůli používání KERS a skutečnosti, že se vůz chová velmi odlišně při brzdění. Posledně jsem dokázal vyrovnat Kimiho rychlost v závodě, takže tento víkend doufám, že budu mít lepší kvalifikaci, což by byl první krok k bodům."

Smlouva s Ferrari mu na příští rok zajišťuje místo testovacího jezdce, ale tím není vyloučeno, že bude dále závodit.

"Pro příští rok mám smlouvu s Ferrari, ale pokud bych měl nabídku od jiného týmu, s Ferrari bych zhodnotil, zda by bylo možné, abych byl třetím jezdcem a závodil pro jiný tým ve formuli 1. V tuto chvíli není nic rozhodnuto, ale nakonec být třetím jezdcem pro top tým jako je Ferrari, na to už můžu být hrdý. Atmosféra je tu fantastická a cítím se tu jako doma," dodal Fisichella.
Další článek: Räikkönen: Pokud mám zůstat ve formuli 1, tak jedině u McLarenu