O desáté místo v šampionátu nás připravil Vergne, lamentuje Marussia

Marussia věří, že kdyby Jean-Eric Vergne nenarazil do Tima Glocka, porážka od Caterhamu by v brazilské GP ani v šampionátu nepřišla.
O desáté místo v šampionátu nás připravil Vergne, lamentuje Marussia

Vergne trefil Glocka v 29. kole při přípravách na restart závodu za safety carem. "To nám zničilo závod," komentoval šéf Marussie Graeme Lowdon pro Autosport.

"Narazil přímo zezadu do Tima, to na jeho voze poškodilo aerodynamiku a způsobilo defekt pneumatiky. Ale nebylo to hned zřejmé, takže s tím musel odjet celé kolo. V tu chvíli jsme byli na míle daleko od Caterhamu."

"Během prvních zastávek jsme udělali všechno správně. Tima jsme zavolali před safety carem. Tím Timo ztratil výhodu, ale pořád měl mezi sebou a Petrovem několik vozů. Není to poprvé, co do nás narazilo toro rosso, ale tentokrát to bylo neuvěřitelně drahé."

Marussia tak ztratila 10. místo v šampionátu, za které by dostala na odměnách 10 miliónů dolarů.

"Nejde tolik o finance, ale hlavně o skutečnost, že všichni pracovali opravdu tvrdě, abychom tu pozici získali. Kdybychom něco pokazili, zvolili špatnou strategii, nebo kdyby jezdci udělali chybu, tak by se to dalo akceptovat."

"Ale my jsme udělali naprosto vše, co jsme mohli. Zdálo se to zcela vyhnutelné. Pod safety carem by do vás jiný vůz narazit neměl, je to prosté," dodal Lowdon.

V tu dobu sice hájil čest Marussie ještě Pic, ale toho nakonec předjel Petrov, čímž byla katastrofa dokonána. Lowdon si je jistý, že Francouz udělal pro udržení pozice vše, i když příští rok bude závodit právě pro Caterham.

"Pro něj není nic horšího, než tam jít poté, co ho předjel jeden z jejich jezdců. Má profesionální hrdost," uzavřel Lowdon.

Diskuze (31) Další článek: Vettel vyhrál také DHL cenu pro nejrychlejšího jezdce
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30