O budoucnost se Verstappen nebojí, o pozici v šampionátu ano

Max Verstappen si nedělá těžkou hlavu s tím, že by příští rok chyběl na startovním roštu kvůli nejisté budoucnosti Toro Rosso.
O budoucnost se Verstappen nebojí, o pozici v šampionátu ano

Toro Rosso je zřejmě blíže k vyřešení motorového problému. Příští rok by mohlo jezdit s letošními pohonnými jednotkami Ferrari. Přesto ve vzduchu stále visí možnost, že z F1 odejde nejen Red Bull, ale také jeho juniorka.

Max Verstappen je ale optimista. „Pro mě to není těžké,“ řekl pro GPUpdate.net. „Řekli mi, že jsou docela pozitivní, pokud jde o vývoj, takže se neobávám. Zda budu příští rok v Toro Rosso – Renault? Nevím. Ale já budu v Toro Rosso, tím jsem si docela jistý.“

Méně optimistický je Verstappen ohledně situace v šampionátu. Dva závody před koncem šampionátu má na desátém místě náskok dvou bodů na Grosjeana a třech bodů na Hülkenberga.

„Bude to těžké,“ reagoval na dotaz, zda udrží desátou pozici. „Force India je v současné době velmi silná. Ale samozřejmě budeme dělat, co bude v našich silách, uvidíme. Když se podíváte na Mexiko, s dlouhými rovinkami to pro nás bylo samozřejmě docela těžké. Brazílie má trochu více rychlých zatáček, které by měly být pro nás přijatelnější. Takže doufejme, že ještě získáme pár bodů.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Diskuze (12) Další článek: Red Bull nasadí v Brazílii vylepšený motor Renaultu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00