O budoucnost se Verstappen nebojí, o pozici v šampionátu ano

Max Verstappen si nedělá těžkou hlavu s tím, že by příští rok chyběl na startovním roštu kvůli nejisté budoucnosti Toro Rosso.
O budoucnost se Verstappen nebojí, o pozici v šampionátu ano

Toro Rosso je zřejmě blíže k vyřešení motorového problému. Příští rok by mohlo jezdit s letošními pohonnými jednotkami Ferrari. Přesto ve vzduchu stále visí možnost, že z F1 odejde nejen Red Bull, ale také jeho juniorka.

Max Verstappen je ale optimista. „Pro mě to není těžké,“ řekl pro GPUpdate.net. „Řekli mi, že jsou docela pozitivní, pokud jde o vývoj, takže se neobávám. Zda budu příští rok v Toro Rosso – Renault? Nevím. Ale já budu v Toro Rosso, tím jsem si docela jistý.“

Méně optimistický je Verstappen ohledně situace v šampionátu. Dva závody před koncem šampionátu má na desátém místě náskok dvou bodů na Grosjeana a třech bodů na Hülkenberga.

„Bude to těžké,“ reagoval na dotaz, zda udrží desátou pozici. „Force India je v současné době velmi silná. Ale samozřejmě budeme dělat, co bude v našich silách, uvidíme. Když se podíváte na Mexiko, s dlouhými rovinkami to pro nás bylo samozřejmě docela těžké. Brazílie má trochu více rychlých zatáček, které by měly být pro nás přijatelnější. Takže doufejme, že ještě získáme pár bodů.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Red Bull nasadí v Brazílii vylepšený motor Renaultu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.