Nyní jsem na řadě já, doufá Pérez ve vítězství na okruhu v Saúdské Arábii

Sergia Péreze vloni na okruhu v Džiddě připravil o šanci na výhru pro něj špatně načasovaný výjezd zpomalovacího vozu. Mexičan proto věří, že letos pro něj dopadne závod v Saúdské Arábii lépe.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Nyní jsem na řadě já, doufá Pérez ve vítězství na okruhu v Saúdské Arábii | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Baku, Monte Carlo a Singapur. Sergio Pérez zatím všechny svoje výhry v barvách Red Bullu získal na městských okruzích. Svoji dosavadní bilanci bude mít šanci vylepšit během nadcházejícího víkendu v Džiddě.

Mexičan byl vloni v Saúdské Arábii velmi konkurenceschopný. Nejprve vyhrál kvalifikaci a následně využil nejvýhodnější startovní pozice k tomu, aby se ujal vedení.

Cestu za vítězstvím mu však překazil výjezd safety caru, který vyjel na trať krátce po Pérezově zastávce.

Toho následně využili jeho pronásledovatelé, mezi kterými byli Charles Leclerc, Max Verstappen a Carlos Sainz, k tomu, aby vůči mexickému závodníkovi získali tzv. pit stop zdarma. Jejich taktika nakonec vyšla na výbornou, výsledkem čehož byl propad Péreze, který se v závěru musel smířit se čtvrtou příčkou v cíli.

Není proto divu, že letos Pérez doufá ve více štěstí. Pomoc by mu mohla i současná forma Red Bullu, který v předchozím závodě v Bahrajnu zcela dominoval.

„Musíme se pokusit udržet tempo z Bahrajnu. Určitě můžeme ještě hodně věcí vylepšit, abychom se pokusili zlepšit náš vůz. Z prvního závodu jsme získali spoustu informací a odvedli jsme spoustu práce,“ uvedl v tiskovém prohlášení týmu rodák z Guadalajary.

„Bude velmi zajímavé sledovat, jaké bude rozložení sil v Džiddě, je to přece jen úplně jiná trať než v Bahrajnu,“ je si vědom Pérez.

„Loni jsem měl v Džiddě velkou smůlu s načasováním safety caru, když jsem vedl závod. Doufám tedy, že nyní přijde řada mě a že vyhraju.“

Další článek: Russell a Norris promluvili o skupině pro piloty F1 na WhatsAppu

Témata článku: ,