Nyck de Vries potvrzen u Toyoty pro WEC

Nyck de Vries potvrzen u Toyoty pro WEC

Veřejné tajemství bylo oficiálně potvrzeno. Nyck de Vries bude příští rok závodit pro tovární stáj Toyota ve vytrvalostním mistrovství světa FIA WEC.

Nizozemský šampion formule 2 a bývalý pilot formule 1 se stane součástí posádky hypervozu Toyota GR010 Hybrid #7, ve kterém se bude střídat společně s Mikem Conwayem a Kamujem Kobajašim. De Vriesovi uvolnil místo Argentinec Jose Maria Lopez, který se v rámci WEC přesouvá k Lexusu do nové třídy LMGT3.

„Vytrvalostní závody jsem si vždy užíval a navíc se jedná o disciplínu, která aktuálně zažívá neskutečný rozkvět. S týmem už jsem spolupracoval v minulosti, tehdy jsem ale nedostal šanci startovat v závodě. Proto je tohle pro mě skvělé období a já bych jim (vedení Toyota Gazoo Racing) chtěl poděkovat za jejich neutuchající podporu a víru ve mě,“ uvedl de Vries v oficiálním prohlášení.

Bývalý jezdec AlphaTauri, kde ho během letošní sezony nahradil Daniel Ricciardo, rozhodně nebude ve vytrvalostních závodech žádným nováčkem. De Vries do roku 2020 absolvoval dvě téměř kompletní sezony WEC ve třídě LMP 2, kde s týmem Racing Team Nederland dokázal vyhrát šestihodinovku ve Fudži. Jak sám popsal výše, pro Toyotu už pracoval jako rezervní a testovací pilot. Závodní sedačku měl u japonské stáje dostat už pro letošek, nakonec dal ale de Vries přednost formuli 1.

Nyck de Vries si připíše závodní debut u Toyoty 2. března, na kdy je naplánován úvodní podnik WEC v Kataru. Závodní sezona osmadvacetiletého Nizozemce však odstartuje už 13. ledna, protože na de Vriese čekají i závody formule E v barvách Mahindry. První závod nové sezony elektrického mistrovství světa je naplánován právě na polovinu ledny.

U sesterského hypervozu GR010 Hybrid #8 Toyota žádné změny nechystá. Do akce se i příští rok vrátí posádka letošních mistrů světa, tedy Rjo Hirakawa, Sebastien Buemi a Brendon Hartley.  

Doporučujeme

Články odjinud