Nyck de Vries potřebuje více času, tvrdí Juan Pablo Montoya

Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya si myslí, že nováček Nyck de Vries potřebuje více času na to, aby začal podávat lepší výkony.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Nyck de Vries potřebuje více času, tvrdí Juan Pablo Montoya | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Zatímco vloni při svém neplánovaném debutu v barvách Williamsu v Monze dokázal Nyck de Vries bodovat hned na první (a v rámci loňské sezony jediný) pokus, v roce 2023 Nizozemec na první podobný úspěch čeká.

Nejde však jen o to, že je závodník AlphaTauri pouze bez bodů, ale i o to, že se již stačil dopustit řady chyb a navíc poměrně výrazně zaostává za kolegou Júkim Cunodou.

Začínají se proto objevovat zprávy, že by mohl být de Vries nahrazen – například juniorem Red Bullu Liamem Lawsonem, který v současné chvílí vévodí japonskému šampionátu Super Formula.

Podle bývalého jezdce F1 Juana Pabla Montoyi si však de Vries zaslouží více šancí na to, aby ukázal, že do královny motorsportu patří.

„Do F1 není jednoduché vstoupit. Myslím, že potřebuje jen trochu více času,“ řekl Montoya, kterého citoval Autosport.

Kolumbijec, jenž v F1 závodil pro Williams a pro McLaren, navíc tvrdí, že nizozemskému pilotovi dosud nehrál do karet ani kalendář, vzhledem k tomu, že se většina závodů odjela na tratích, se kterými neměl zkušenost.

„Myslím, že až se F1 vrátí do Evropy, na tratě, které zná, bude to pro něj lepší a bude podávat lepší výkony,“ dodal Montoya s tím, že de Vries již alespoň předvedl náznaky dobrých výkonů.

Další článek: Mercedes postaví pro své zaměstnance nový kampus

Témata článku: , ,