Nyck de Vries čelí soudnímu sporu kvůli půjčce ve výši 250 tisíc euro

Pilot AlphaTauri Nyck de Vries byl zažalován nizozemským realitním magnátem kvůli starší půjčce v hodnotě 250 tisíc euro.
Nyck de Vries čelí soudnímu sporu kvůli půjčce ve výši 250 tisíc euro

Sedmadvacetiletý Nyck de Vries, jenž se momentálně připravuje na svoji první kompletní sezonu ve formuli 1, musí řešit nepříjemné starosti.

Závodníka zažaloval nizozemský podnikatel Jeroen Schothorst, který podle deníku FD de Vriesovi v roce 2018 prostřednictvím své společnosti Investrand půjčil 250 tisíc euro (asi 5 milionů korun). De Vries si měl tehdy peníze půjčit, aby mohl financovat své angažmá ve formuli 2.

Dohoda údajně počítala s určitým ročním úrokem a především s podílem na budoucích příjmech pilota z aktivit v F1. Mělo být rovněž ujednáno, že půjčka bude prominuta, pokud de Vries nebude v roce 2022 jezdcem F1.

De Vries od té doby zaplatil Schothorstovi na úrocích 190 000 euro, ale protože neměl pro rok 2022 uzavřenou smlouvu v F1, předpokládal, že půjčka bude podle dohody odepsána. Nic na tom neměl změnit ani loňský Nizozemcův debut v Monze s Williamsem, když zaskakoval za Alexandera Albona.

Schothorst však nyní u soudu uvedl, že mu závodník neposkytl všechny informace o svých příjmech a smlouvách během doby trvání půjčky. 

De Vries všechny Schothorstovy nároky popírá a navíc mu měl podle listu De Telegraaf nabídnout k již zaplaceným úrokům vrácení celé půjčky ve výši 250 tisíc euro. To však mělo být Schothorstem odmítnuto.

„Vše nasvědčuje tomu, že Investrand nemůže překousnout, že se de Vries stal závodním jezdcem formule 1 v roce 2023 a nikoliv v posledním roce smlouvy," řekl v úterý u soudu závodníkův právní zástupce Jeroen Bedaux.

Další článek: Více výkonu nejen pro Ferrari, ale i pro Mercedes s Red Bullem, píše Gazzetta dello Sport

Témata článku: