Nyck de Vries bude mít nově manažera. Stejného jako Gasly

Manažerem nizozemského závodníka Nycka de Vriese se stal Francouz Guillaume Le Goff.
Foto: Getty Images / Jared C. 
Nyck de Vries bude mít nově manažera. Stejného jako Gasly  | Foto: Getty Images / Jared C.

Po letošním povedeném debutu v F1 v italské Monze s Williamsem čeká Nycka de Vriese první kompletní sezona v královně motorsportu.

Nový pilot týmu AlphaTauri dosud neměl vlastního manažera, což není v F1 sice úplně běžné, ale ne úplně výjimečné (bez zástupce pro smluvní záležitosti se léta obešel například Sebastian Vettel). Teď se to ale mění, jelikož de Vries spojil síly s Guillaumem Le Goffem, který je zároveň manažerem Pierra Gaslyho.

Le Goff není ve světě rychlých kol žádným nováčkem, jelikož se v něm pohybuje více než 15 let. Začínal jako inženýr a před lety založil agenturu zabývající se managementem jezdeckých kariér. 

S de Vreisem se Le Goff zná již od dob, kdy nizozemský pilot závodil ve formuli Renault.

„Když jsme s Pierrem (Gaslym pozn. red.) byli týmovými kolegy ve formuli Renault, Guillaume byl v týmu ART zodpovědný za simulátor,“ řekl de Vries nizozemské verzi serveru Motorsport.com.

Důvěra hlavním kritériem

„Prostě jsem hledal někoho, komu věřím a koho dobře znám,“ vysvětlil 27letý jezdec, proč si vybral právě Le Goffa.

„Navíc jsem nechtěl manažera, který je příliš vidět. Hodně důležitý je pro mě totiž vzah mezi mnou a týmem, do čehož nebude Guillaume zasahovat. Zbaví mě ale nejrůznějších věcí, které hrají roli v pozadí,“ uvedl vítěz formule 2 z roku 2019 a formule E ze sezony 2020/21.

„Jestli jsem se za poslední dva nebo tři týdny něco naučil, tak to, že najednou máte spoustu přátel, lidí, o kterých jste nikdy předtím neslyšeli. Všichni vám nabízejí různé věci, všichni chtějí být součástí příběhu.“

Další článek: Vettel: Kvůli oslavám v Abú Dhabí byl odchod z F1 dvakrát tak těžký

Témata článku: , ,