Nürburgring miluji, rozplývá se Lando Norris

Imola, Nürburgring, Portimao. Tyto tři okruhy byly oficiálně přidány do kalendáře letošní sezony formule 1 a především z prvních dvou má velkou radost mladý pilot McLarenu Lando Norris.
Foto: Getty Images / Pool
Nürburgring miluji, rozplývá se Lando Norris | Foto: Getty Images / Pool

„Imola a Nürburgring jsou dva úžasné okruhy,“ prohlásil v pátek Norris v rozhovoru pro web RaceFans poté, co vedení „královny motorsportu“ oficiálně oznámilo zařazení tří dalších závodů do kalendáře. Kromě Imoly a Nürburgringu se dostalo také na okruh v portugalském Portimau, který je uváděn pod oficiálním názvem Algarve International Circuit.

„Nürburgring miluji. Pamatuji si, jak jsem tam sledovat závody v roce 2007, možná i o něco později. Je to vážně parádní trať, na které jsem si užíval řízení v několika různých kategoriích.“

Souboj Leclerca a Norrise, předzávodní nehoda Verstappena a další videa z GP Maďarska

Souboj Leclerca a Norrise, předzávodní nehoda Verstappena a další videa z GP Maďarska

„V Imole jsem závodil v italské formuli 4. Je to slavný okruh a i z něj jsem sledoval závody formule 1.“

Z italských okruhů se Norris kromě Imoly těší i na Mugello, kde se 13. září pojede Grand Prix Toskánska. I tuto trať Brit zná z juniorských formulí.

„V Mugellu jsem závodil v italské formuli 4 v roce 2015. Bylo to vážně skvělé. Jsou tam vysokorychlostní pasáže, středně rychlé i rychlé zatáčky. Žádné utažené šikany. V určitých směrech to bude připomínat Rakousko, ale bez tvrdých brzd na vrcholu kopce.“

Bude mít McLaren nového partnera? Zřejmě se vrátí ikonická značka Gulf Oil

Bude mít McLaren nového partnera? Zřejmě se vrátí ikonická značka Gulf Oil

Závody formule 1 na toskánské trati by podle Norrise mohly být fyzicky velmi náročné a na limit by se kromě pilotů měly dostávat i jednotlivé monoposty. Na stranu druhou se britský pilot obává, že Mugello „možná nebude nejlepší pro závodění“ z hlediska množství předjížděcích manévrů.

„Těžko říct, jestli uvidíme nějaká předjetí mezi první a poslední zatáčkou. Tady to bude v určitém směru připomínat Maďarsko.“

„Stejně je to ale úžasná trať a kvalifikace bude neuvěřitelná.“

Další článek: Schumacher musí udržet současné výsledky, zní z Maranella. Vyfoukne mu místo ve F1 mladý Rus?

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.