Nürburgring miluji, rozplývá se Lando Norris

Imola, Nürburgring, Portimao. Tyto tři okruhy byly oficiálně přidány do kalendáře letošní sezony formule 1 a především z prvních dvou má velkou radost mladý pilot McLarenu Lando Norris.
Foto: Getty Images / Pool
Nürburgring miluji, rozplývá se Lando Norris | Foto: Getty Images / Pool

„Imola a Nürburgring jsou dva úžasné okruhy,“ prohlásil v pátek Norris v rozhovoru pro web RaceFans poté, co vedení „královny motorsportu“ oficiálně oznámilo zařazení tří dalších závodů do kalendáře. Kromě Imoly a Nürburgringu se dostalo také na okruh v portugalském Portimau, který je uváděn pod oficiálním názvem Algarve International Circuit.

„Nürburgring miluji. Pamatuji si, jak jsem tam sledovat závody v roce 2007, možná i o něco později. Je to vážně parádní trať, na které jsem si užíval řízení v několika různých kategoriích.“

Souboj Leclerca a Norrise, předzávodní nehoda Verstappena a další videa z GP Maďarska

Souboj Leclerca a Norrise, předzávodní nehoda Verstappena a další videa z GP Maďarska

„V Imole jsem závodil v italské formuli 4. Je to slavný okruh a i z něj jsem sledoval závody formule 1.“

Z italských okruhů se Norris kromě Imoly těší i na Mugello, kde se 13. září pojede Grand Prix Toskánska. I tuto trať Brit zná z juniorských formulí.

„V Mugellu jsem závodil v italské formuli 4 v roce 2015. Bylo to vážně skvělé. Jsou tam vysokorychlostní pasáže, středně rychlé i rychlé zatáčky. Žádné utažené šikany. V určitých směrech to bude připomínat Rakousko, ale bez tvrdých brzd na vrcholu kopce.“

Bude mít McLaren nového partnera? Zřejmě se vrátí ikonická značka Gulf Oil

Bude mít McLaren nového partnera? Zřejmě se vrátí ikonická značka Gulf Oil

Závody formule 1 na toskánské trati by podle Norrise mohly být fyzicky velmi náročné a na limit by se kromě pilotů měly dostávat i jednotlivé monoposty. Na stranu druhou se britský pilot obává, že Mugello „možná nebude nejlepší pro závodění“ z hlediska množství předjížděcích manévrů.

„Těžko říct, jestli uvidíme nějaká předjetí mezi první a poslední zatáčkou. Tady to bude v určitém směru připomínat Maďarsko.“

„Stejně je to ale úžasná trať a kvalifikace bude neuvěřitelná.“

Další článek: Schumacher musí udržet současné výsledky, zní z Maranella. Vyfoukne mu místo ve F1 mladý Rus?

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10