Nürburgring je otevřený možnosti pořádat velkou cenu F1 také letos

Zástupci okruhu Nürburgring jsou ochotni diskutovat s vedením formule 1 o možném pořádání velké ceny také v letošním roce, pokud by se uvolnilo možné místo, potvrdil mluvčí okruhu.
Nürburgring je otevřený možnosti pořádat velkou cenu F1 také letos | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Slavný německý okruh byl přidán do kalendáře sezóny 2020 formule 1, když pandemie koronaviru donutila vedení seriálu zrušit řadu závodů a nahradit kalendář novými destinacemi.

Také v letošním roce vzhledem k přetrvávajícím problémům už byly zrušeny závody v Číně a ve Vietnamu, které byly nahrazeny podniky v Imole a Portimãu, které byly do kalendáře přidány také vloni.

Podle některých zpráv není v tuto chvíli jasný osud letošních závodů v Kanadě a Brazílii, v kalendáři F1, který v současnosti počítá s 23 závody, by se tak mohla uvolnit některá místa. Zájem být náhradníkem některého z těchto závodů už projevil turecký Istanbul, kam se rovněž F1 vrátila vloni. Možný by byl také další závod v Bahrajnu, kde letošní sezóna začala.

Souboje i zákulisí Grand Prix Eifelu objektivem Jiřího Křenka

Zájem má také Nürburgring. Jeho kalendář je však velmi nabitý, jelikož trať v pohoří Eifel se objevuje také v kalendářích řady dalších závodních sérií.

„Pokud by si formule 1 přála uspořádat závod za podobných podmínek jako v roce 2020, například kvůli zrušení jiných okruhů, jsme otevřeni možným rozhovorům,“ řekl podle Auto Bild tiskový mluvčí okruhu.

„Samozřejmě však musíme zkontrolovat proveditelnost. Koneckonců, 24hodinový závod, největší motoristická událost v Německu, se uskuteční krátce před datem, které přichází do úvahy.“

Plány vrátit se do Německa a zajistit mu pevné místo v kalendáři má také šéf F1 Stefano Domenicali.

„Německo je pro nás důležitý trh. Mohu prozradit, že jsem nedávno jednal se zodpovědnými osobami na Nürburgringu a Hockenheimu, abych zjistil možnosti návratu. Doufám, že v následujících měsících najdeme řešení,“ říká Domenicali pro f1-insider.

Další článek: Kroužit ve F1 na chvostu pole je podle Schumachera mučení

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.