Nürburgring je otevřený možnosti pořádat velkou cenu F1 také letos

Zástupci okruhu Nürburgring jsou ochotni diskutovat s vedením formule 1 o možném pořádání velké ceny také v letošním roce, pokud by se uvolnilo možné místo, potvrdil mluvčí okruhu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Nürburgring je otevřený možnosti pořádat velkou cenu F1 také letos | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Slavný německý okruh byl přidán do kalendáře sezóny 2020 formule 1, když pandemie koronaviru donutila vedení seriálu zrušit řadu závodů a nahradit kalendář novými destinacemi.

Také v letošním roce vzhledem k přetrvávajícím problémům už byly zrušeny závody v Číně a ve Vietnamu, které byly nahrazeny podniky v Imole a Portimãu, které byly do kalendáře přidány také vloni.

Podle některých zpráv není v tuto chvíli jasný osud letošních závodů v Kanadě a Brazílii, v kalendáři F1, který v současnosti počítá s 23 závody, by se tak mohla uvolnit některá místa. Zájem být náhradníkem některého z těchto závodů už projevil turecký Istanbul, kam se rovněž F1 vrátila vloni. Možný by byl také další závod v Bahrajnu, kde letošní sezóna začala.

Souboje i zákulisí Grand Prix Eifelu objektivem Jiřího Křenka

Souboje i zákulisí Grand Prix Eifelu objektivem Jiřího Křenka

Zájem má také Nürburgring. Jeho kalendář je však velmi nabitý, jelikož trať v pohoří Eifel se objevuje také v kalendářích řady dalších závodních sérií.

„Pokud by si formule 1 přála uspořádat závod za podobných podmínek jako v roce 2020, například kvůli zrušení jiných okruhů, jsme otevřeni možným rozhovorům,“ řekl podle Auto Bild tiskový mluvčí okruhu.

„Samozřejmě však musíme zkontrolovat proveditelnost. Koneckonců, 24hodinový závod, největší motoristická událost v Německu, se uskuteční krátce před datem, které přichází do úvahy.“

Plány vrátit se do Německa a zajistit mu pevné místo v kalendáři má také šéf F1 Stefano Domenicali.

„Německo je pro nás důležitý trh. Mohu prozradit, že jsem nedávno jednal se zodpovědnými osobami na Nürburgringu a Hockenheimu, abych zjistil možnosti návratu. Doufám, že v následujících měsících najdeme řešení,“ říká Domenicali pro f1-insider.

Další článek: Kroužit ve F1 na chvostu pole je podle Schumachera mučení

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00