Nürburgring je otevřený možnosti pořádat velkou cenu F1 také letos

Zástupci okruhu Nürburgring jsou ochotni diskutovat s vedením formule 1 o možném pořádání velké ceny také v letošním roce, pokud by se uvolnilo možné místo, potvrdil mluvčí okruhu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Nürburgring je otevřený možnosti pořádat velkou cenu F1 také letos | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Slavný německý okruh byl přidán do kalendáře sezóny 2020 formule 1, když pandemie koronaviru donutila vedení seriálu zrušit řadu závodů a nahradit kalendář novými destinacemi.

Také v letošním roce vzhledem k přetrvávajícím problémům už byly zrušeny závody v Číně a ve Vietnamu, které byly nahrazeny podniky v Imole a Portimãu, které byly do kalendáře přidány také vloni.

Podle některých zpráv není v tuto chvíli jasný osud letošních závodů v Kanadě a Brazílii, v kalendáři F1, který v současnosti počítá s 23 závody, by se tak mohla uvolnit některá místa. Zájem být náhradníkem některého z těchto závodů už projevil turecký Istanbul, kam se rovněž F1 vrátila vloni. Možný by byl také další závod v Bahrajnu, kde letošní sezóna začala.

Souboje i zákulisí Grand Prix Eifelu objektivem Jiřího Křenka

Souboje i zákulisí Grand Prix Eifelu objektivem Jiřího Křenka

Zájem má také Nürburgring. Jeho kalendář je však velmi nabitý, jelikož trať v pohoří Eifel se objevuje také v kalendářích řady dalších závodních sérií.

„Pokud by si formule 1 přála uspořádat závod za podobných podmínek jako v roce 2020, například kvůli zrušení jiných okruhů, jsme otevřeni možným rozhovorům,“ řekl podle Auto Bild tiskový mluvčí okruhu.

„Samozřejmě však musíme zkontrolovat proveditelnost. Koneckonců, 24hodinový závod, největší motoristická událost v Německu, se uskuteční krátce před datem, které přichází do úvahy.“

Plány vrátit se do Německa a zajistit mu pevné místo v kalendáři má také šéf F1 Stefano Domenicali.

„Německo je pro nás důležitý trh. Mohu prozradit, že jsem nedávno jednal se zodpovědnými osobami na Nürburgringu a Hockenheimu, abych zjistil možnosti návratu. Doufám, že v následujících měsících najdeme řešení,“ říká Domenicali pro f1-insider.

Váš názor Další článek: Kroužit ve F1 na chvostu pole je podle Schumachera mučení
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00