Nürburgring čelí bankrotu, vláda obviňuje Evropskou komisi

Německému okruhu Nürburgring docházejí peníze, je zadlužený a v současnosti je zřejmě jediným řešením konkurzní řízení.
Nürburgring čelí bankrotu, vláda obviňuje Evropskou komisi

Nürburgring se s finančními problémy potýká dlouhodobě. Vláda spolkové země Porýní-Falc ho do roku 2040 pronajala společnosti Nürburgring Automotive Gmbh (NAG), ale s tou teď vede spory o údajně nezaplacený pronájem.

Zatímco se obě strany přou, okruhu docházejí peníze, celkově dluží už 413 miliónů eur. Podepsala se na tom i nedávná modernizace a vybudování zábavního parku.

Vláda chtěla okruh zachránit dotací 13 miliónů eur, které by mu měly stačit na dalších šest měsíců provozu, ale tento krok podléhá schválení Evropskou komisí, protože by se jinak mohlo jednat o nedovolenou dotaci v rozporu s evropskou legislativou o hospodářské soutěži.

"Ale na konci minulého týdne komise řekla, že ke kladnému rozhodnutí ohledně žádosti možná nedospěje před 30. červencem," uvedla ve svém prohlášení vláda a dodala, že tou dobou ovšem bude Nürburgring úplně bez peněz. Podle premiéra Kurta Becka je z tohoto důvodu teď jedinou cestou poslat okruh do konkurzu.

Nürburgring se v pořádání GP Německa střídá s Hockenheimem, na kterém se pojede letos. NAG tvrdí, že už má pro Nürburgring dohodu s Berniem Ecclestonem na příští rok.

Další článek: McLaren bude mít na voze v Německu viditelné úpravy