Nudný závod, hodnotí GP Monaka Räikkönen. Náladu si zlepšil hokejem

Kimi Räikkönen se na startu kvůli soubojům propadl ze 14. na 17. místo. Pak už to jen dovezl do cíle a to přesto, že měl problém. Tak nějak Fin popsal svůj závod.
Nudný závod, hodnotí GP Monaka Räikkönen. Náladu si zlepšil hokejem

Räikkönen absolvoval v Monaku 300 závod své kariéry. Příliš si ho však neužil.

„Nečekali jsme, že to bude snadný víkend a bohužel se ukázalo, že tomu tak bylo,“ řekl Räikkönen.

„Byl to docela nudný závod. Nebylo kde předjíždět. Skončili jsme tam, kde jsme byli v prvním kole. Měl jsem poškozené přední křídlo, problémy před a po zastávce a měl jsem kontakt se Strollem. Žádná z těchto věcí nakonec neměla dopad na naši pozici v cíli.“

„Když jste za jiným autem, tak pokud nemá obrovský problém, tak jste tam uvězněni. Snažili jsme se udělat něco jinak se strategií, protože nedávalo smysl kopírovat to, co dělali ti před námi, ale nakonec nás to neposunulo kupředu. Byla šance na déšť, ale ten nepřišel.“

Räikkönen si nakonec spravil náladu při sledování hokeje, jak zmínil na svém Instragramu. Finové ve finále Mistrovství světa v Bratislavě porazili Kanadu.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Videa: Hamilton honil Rosberga, pak skočil do bazénu

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.