Nudné závody? Publikum roste, říká Domenicali

Nový šéf formule 1 Stefano Domenicali si nemyslí, že by byly závody formule 1 nudné.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Nudné závody? Publikum roste, říká Domenicali | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

„Nudné závody? Vidím čísla a loni publikum rostlo,“ řekl Domenicali pro italskou televizi Rete4. „O formuli 1 je velký zájem. Sledují ji miliony a miliony lidí.“

„Existuje touha po vášni, osobnostech, jezdcích, kteří zůstávají jedineční, mytologičtí a schopní lidi zaujmout.“

Fanoušci formule 1 vybrali nejlepší závod sezóny 2020

Fanoušci formule 1 vybrali nejlepší závod sezóny 2020

Koronavirus stále ovlivňuje v podstatě všechny aspekty života a to včetně formule 1. V uplynulých hodinách se objevily spekulace, že se třetí závod sezóny nemusí jet kvůli zhoršující se situaci a cestovním restrikcím v Portugalsku (destinace zatím nebyla potvrzena, ale Algarve je favoritem), ale mohou se odjet dva závody v Bahrajnu a až poté v Imole, kde by se jelo později. Zatím ale nebylo nic potvrzeno.

Podle Domenicaliho to F1 zvládla vloni a zvládne to i letos. „Minulý rok byl velmi dobrý. Šampionát proběhl navzdory potížím s velmi nepříjemnými, ale nezbytnými postupy. Našim přáním je pokračovat touto cestou.“

Nejlepší fotografie roku 2020 od Jiřího Křenka

Nejlepší fotografie roku 2020 od Jiřího Křenka

Další článek: Chci uspět, proto se vrátím, hlásí Tomáš Enge po dakarském debutu

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.