Novým technickým ředitelem Toro Rosso se stal James Key

Po potvrzení odchodu Giorgia Ascanelliho přišlo od týmu Toro Rosso také oficiální potvrzení nominace Jamese Keyho na jeho místo.
Novým technickým ředitelem Toro Rosso se stal James Key

Ascanelli už několik týdnů nepůsobil u Toro Rosso a včera vedení italské stáje potvrdilo jeho odchod. Dnes oznámilo, že na jeho pozici technického ředitele angažovalo Jamese Keyho, který letos odešel od Sauberu.

"S Jamesem v roli technického ředitele otevíráme novou kapitolu v historii Toro Rosso a já doufám, že bude zajímavá," řekl šéf týmu Franz Tost. "James k nám přichází s dobrou pověstí a ukázal, že dokáže pomoci menším týmům bojovat ve vyšší lize."

"Nemůžeme očekávat zázraky v příštích několika závodech, ale James přišel dost brzy na to, aby ovlivnil náš vůz pro rok 2013, ve kterém doufáme, že budeme mít lepší sezónu, než je tahle, i když byl výsledek minulý týden v Belgii s oběma vozy na bodech povzbuzující."

Před svým působením u Sauberu pracoval Key u týmu Force India a jeho předchůdců Spyker a Midland. Podle zákulisních informací Ascanelli doplatil na špatné výsledky Toro Rosso a neshody s Red Bullem ohledně směřování vývoje vozu.

Další článek: Button: Pódium v Monze není příjemné místo, když nejezdíte pro Ferrari

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.