Novým partnerem Williamsu je ropná společnost PDVSA

Tým z Grove za to vděčí angažování Pastora Maldonada, jenž se nedávno v ulicích Caracasu ve voze formule 1 předvedl i prezidentovi Hugo Chávezovi.
Novým partnerem Williamsu je ropná společnost PDVSA

Petróleos de Venezuela, S.A. (běžně známo jako PDVSA) je gigantickou, státem ovládanou ropnou společností, která je, co se ropných zásob týče, největší na západní polokouli. Venezuela je pátým největším těžařem na světě. Loga PDSVA zaujmou honorovaná místa na overalech jezdců i samotných monopostech. Přesné podmínky sponzorské smlouvy nebyly zveřejněny, avšak hovoří se o pětiletém partnerství, které by Williamsu mohlo přinést 56 milionů euro.

"Jsme velmi vděční, že se PDVSA připojilo k našemu týmu. Stalo se naším klíčovým partnerem a může významně ovlivnit naši konkurenceschopnost," řekl Frank Williams. Z jeho strany se přitom nejedná pouze o formální marketingové prohlášení, tým Williams potřeboval venezuelské peníze jako sůl, stanou se kompenzací za odchod několika důležitých sponzorů po sezoně 2010. Bez PDVSA by Williams patrně musel operovat s významně nižším rozpočtem.

Diskuze (42) Další článek: Badoer uzavřel kariéru u Ferrari jízdou na ledě v F60
10:18 | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
9:04 | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.
13. srpna | Stále více se objevují spekulace, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari.
7. srpna | McLaren popřel, že by Mansour Ojjeh opouštěl firmu. Informaci přinesl The Independent.