Novým partnerem Williamsu je ropná společnost PDVSA

Tým z Grove za to vděčí angažování Pastora Maldonada, jenž se nedávno v ulicích Caracasu ve voze formule 1 předvedl i prezidentovi Hugo Chávezovi.
Novým partnerem Williamsu je ropná společnost PDVSA

Petróleos de Venezuela, S.A. (běžně známo jako PDVSA) je gigantickou, státem ovládanou ropnou společností, která je, co se ropných zásob týče, největší na západní polokouli. Venezuela je pátým největším těžařem na světě. Loga PDSVA zaujmou honorovaná místa na overalech jezdců i samotných monopostech. Přesné podmínky sponzorské smlouvy nebyly zveřejněny, avšak hovoří se o pětiletém partnerství, které by Williamsu mohlo přinést 56 milionů euro.

"Jsme velmi vděční, že se PDVSA připojilo k našemu týmu. Stalo se naším klíčovým partnerem a může významně ovlivnit naši konkurenceschopnost," řekl Frank Williams. Z jeho strany se přitom nejedná pouze o formální marketingové prohlášení, tým Williams potřeboval venezuelské peníze jako sůl, stanou se kompenzací za odchod několika důležitých sponzorů po sezoně 2010. Bez PDVSA by Williams patrně musel operovat s významně nižším rozpočtem.

Další článek: Badoer uzavřel kariéru u Ferrari jízdou na ledě v F60

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.