Nový začátek sezóny může jezdcům Ferrari zkomplikovat počasí

Massa a Räikkönen potřebují odčinit nevydařenou Austrálii.
Jezdci Ferrari přijeli do Malajsie, aby odčinili nevydařený vstup do sezóny z Austrálie. Scuderia potřebuje bodovat, ale i když je Sepang typický okruh, který by mohl F60 více vyhovovat, přidává se neznámá v podobě počasí, která by mohla vyústit v další chaotický víkend.

"Netuším, jaké dopady by mohl mít déšť tento víkend, mohlo být to být velmi dobré, velmi špatné, loterie, nebo by možná zcela změnil výsledek závodu. Kdo ví," uvedl Felipe Massa na čtvrteční tiskové konferenci.

Brazilec přiznal, že bude těžké vyrovnat se vozům týmu Brawn GP, protože nezapomněl, že i když ho v Austrálii vyřadila technika, rychlost mu scházela také.

"Musíme se dát dohromady, začít bodovat a restartovat náš šampionát, přímo tady v Malajsii. Začátek letošního roku je podobný tomu loňskému, takže k této situaci musíme přistoupit stejným způsobem jako před rokem. Musíme šikovně volit strategii s ohledem na možnost deště, příchodu tmy během závodu a dalších záležitostí," dodal Massa.

Závod v Malajsii začíná v 17 hodin, což je doba, kdy je vysoká pravděpodobnost deště. Ten by mohl zhoršit viditelnost, o kterou jinak obavy Kimi Räikkönen nemá.

"Když tu prší, bývá to velmi hustý, bláznivý déšť, který trvá asi půl hodiny, pak ustane a trať velmi rychle uschne. Takže uvidíme, co se tento víkend stane. Může to být zrádné, hlavně v kvalifikaci. Závod začíná opět později a i když by to mělo být z hlediska viditelnosti OK, v tu denní dobu je obvykle větší pravděpodobnost deště, zrovna když budeme závodit," řekl Räikkönen.

I když Ferrari odjelo z Austrálie bez bodů, výkonnost vozu nebyla tak špatná, aby za normálních okolností vyšli oba jezdci naprázdno. Räikkönen měl na dosah stupně vítězů a o ně ho nepřipravila technika.

"Malajsie představuje odlišnou výzvu, ale také je třeba mít na paměti, že nebýt mé chyby, mohli jsme v Melbourne dosáhnout dobrého výsledku a neskončit bez bodů. Byl to jen první závod a stále jich zbývá hodně. Ve čtvrtek je příliš brzy cokoliv říkat, takže si počkejme na pátek, až bude po trénincích, abychom měli lepší představu," uvedl Räikkönen.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.
13. března | Výběr pneumatik pro první závod :) odkaz

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10