Nový začátek sezóny může jezdcům Ferrari zkomplikovat počasí

Massa a Räikkönen potřebují odčinit nevydařenou Austrálii.
Nový začátek sezóny může jezdcům Ferrari zkomplikovat počasí
Jezdci Ferrari přijeli do Malajsie, aby odčinili nevydařený vstup do sezóny z Austrálie. Scuderia potřebuje bodovat, ale i když je Sepang typický okruh, který by mohl F60 více vyhovovat, přidává se neznámá v podobě počasí, která by mohla vyústit v další chaotický víkend.

"Netuším, jaké dopady by mohl mít déšť tento víkend, mohlo být to být velmi dobré, velmi špatné, loterie, nebo by možná zcela změnil výsledek závodu. Kdo ví," uvedl Felipe Massa na čtvrteční tiskové konferenci.

Brazilec přiznal, že bude těžké vyrovnat se vozům týmu Brawn GP, protože nezapomněl, že i když ho v Austrálii vyřadila technika, rychlost mu scházela také.

"Musíme se dát dohromady, začít bodovat a restartovat náš šampionát, přímo tady v Malajsii. Začátek letošního roku je podobný tomu loňskému, takže k této situaci musíme přistoupit stejným způsobem jako před rokem. Musíme šikovně volit strategii s ohledem na možnost deště, příchodu tmy během závodu a dalších záležitostí," dodal Massa.

Závod v Malajsii začíná v 17 hodin, což je doba, kdy je vysoká pravděpodobnost deště. Ten by mohl zhoršit viditelnost, o kterou jinak obavy Kimi Räikkönen nemá.

"Když tu prší, bývá to velmi hustý, bláznivý déšť, který trvá asi půl hodiny, pak ustane a trať velmi rychle uschne. Takže uvidíme, co se tento víkend stane. Může to být zrádné, hlavně v kvalifikaci. Závod začíná opět později a i když by to mělo být z hlediska viditelnosti OK, v tu denní dobu je obvykle větší pravděpodobnost deště, zrovna když budeme závodit," řekl Räikkönen.

I když Ferrari odjelo z Austrálie bez bodů, výkonnost vozu nebyla tak špatná, aby za normálních okolností vyšli oba jezdci naprázdno. Räikkönen měl na dosah stupně vítězů a o ně ho nepřipravila technika.

"Malajsie představuje odlišnou výzvu, ale také je třeba mít na paměti, že nebýt mé chyby, mohli jsme v Melbourne dosáhnout dobrého výsledku a neskončit bez bodů. Byl to jen první závod a stále jich zbývá hodně. Ve čtvrtek je příliš brzy cokoliv říkat, takže si počkejme na pátek, až bude po trénincích, abychom měli lepší představu," uvedl Räikkönen.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...
8. srpna | Räikkönen věří, že jeho výsledky neodrážejí jeho rychlost.

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Souboje týmových kolegů v první polovině sezóny 2017

Souboje týmových kolegů v první polo…

Jak probíhaly souboje týmových kolegů v prvních jedenácti závodech sezóny 2017?

10.  8.  2017 | | 11 N/A
Rosberg Ferrari nevěří, neudrží prý krok s Mercedesem

Rosberg Ferrari nevěří, neudrží prý …

Mercedes před druhou polovinou sezóny vede v Poháru konstruktérů. Mezi jezdci je ale v čele Sebastian Vettel. Nico Rosberg Ferrari v boji o titul nevěří.

10.  8.  2017 | | 58 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A