Nový výkonný ředitel Sauberu má při výkonu své funkce jasný směr, všímá si Bottas | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Nový výkonný ředitel Sauberu má při výkonu své funkce jasný směr, všímá si Bottas

Nový výkonný ředitel Sauberu Andreas Seidl je v nové funkci teprve pár týdnů, ale již stačil udělat velký dojem na Valtteriho Bottase.

I když byl Andreas Seidl jmenován výkonným ředitelem Sauberu, který i letos bude závodit pod hlavičkou Alfy Romeo, teprve před necelými dvěma měsíci, měli již oba jezdci stáje z Hinwilu možnost svého nového šéfa poznat.

„Především je to milý chlapík. Je ale vidět, že má velkou motivaci. Zdá se, že má celkem jasný směr, co s týmem dělat a jak lidi motivovat. Zdá se, že má vizi,“ citoval Valtteriho Bottase web Autosportu.

„Samozřejmě stále přijímá spoustu informací a snaží se od ostatních lidí dozvědět, co se v týmu dělo v minulosti. Jsem ale přesvědčen, že je pro tuto roli vhodným člověkem.“

A slova uznání má pro Seidla i Kuan-jü Čou.

„V posledních týdnech jsem tu byl často a strávil jsem s Andreasem hodně času,“ řekl čínský jezdec.

„Vidím, že velmi touží po tom, aby tým pozvedl a aby měl skvělou budoucnost. Je to také člověk, který se docela dobře vyzná v technické stránce,“ řekl na adresu Seidla Čou.

Odchod Vasseura Bottase mrzel

Bottas se rovněž vyjádřil k tomu, že v zimě Alfu Romeo, potažmo Sauber, opusil dosavadní týmový šéf a zároveň výkonný ředitel Fréderic Vasseur, který zamířil do Ferrari.

„Je samozřejmě smutné, že jsme Freda ztratili. Zároveň je to ale také můj přítel,  takže jsem za něj opravdu rád, protože takovou šanci nemůžete odmítnout. Vždycky byl ambiciózní a chtěl jít vpřed, takže ho naprosto chápu,“ uvedl smířlivě Bottas, který je zároveň spokojen s novým vedením jeho zaměstnavatele.

„Cítím, že tým je v docela stabilní situaci. Myslím, že se nám bude Andreasem a Alessandrem (Alunni Bravim, novým týmovým šéfem, pozn. red.) dařit.“

Doporučujeme

Články odjinud