Nový vůz je mnohem lepší než ten loňský, říká Hamilton

Lewis Hamilton si v úterý poprvé vyzkoušel McLaren MP4-25 a zklamaný nebyl. Ve srovnání s problematickým začátkem loňského vozu vidí velký pokrok.

"Ve srovnání s prvním dnem testů v roce 2009 to bylo jako den a noc. Mám pozitivní dojmy," řekl. "Samozřejmě jsem pozorně sledoval vývoj vozu a výsledky, které jsme měli na konci roku 2009. Takže jsem viděl tento vůz vyvíjet a podílel jsem se na něm."

"Byl jsem velmi natěšený, až dnes uvidím, které díly se vylepšily. Snad jsme se zbavili nedostatků loňského auta. Seděl jsem v něm a byl to dobrý pocit. Vylezl jsem s úsměvem a nemáme žádné obecné problémy, které jsme měli s loňským vozem. Stále jsou tu oblasti, v kterých se můžeme zlepšit."

Výsledkovým listinám ve Valencii zatím vévodí konkurenti z Maranella a i když jsou předsezónní testy teprve na začátku, je čas na první odhady výkonnosti.

"Ferrari samozřejmě vypadá velmi rychle, Sauber také," uvedl Hamilton. "Ale nevíme, kdo měl kolik paliva. Jsme celkem spokojení s tím, jak nám to jde, ale potřebujeme zrychlit."

Hodnotit šance MP4-25 v šampionátu však britský jezdec zatím odmítá. "Na to je příliš brzy," řekl. "Domnívám se, že jde o obrovské zlepšení ve srovnání se začátkem roku 2009. Proto nemám pocit, že bychom ztráceli dvě nebo tři sekundy. Doufám, že pokrok, kterého dosáhneme mezi prvním a posledním testem, do prvního závodu, bude stejně dobrý jako v roce 2009. Snad budeme konkurenceschopní. Teď jsme byli třetí, takže nejsme poslední, což je příjemný pocit."

Problémy ale Hamilton určitě neočekává v oblasti pneumatik. Letošní užší přední Bridgestony podle něj nejsou výrazně odlišné od těch loňských. A ani nové pravidlo, podle nějž si musí prvních deset jezdců ponechat směs z nejrychlejšího kola poslední části kvalifikace, by nemělo působit potíže.

"Komplikace by to podle mě mohlo způsobit, pokud by byly mezi pneumatikami obrovské rozdíly, ale to v tuto chvíli nejsou," vysvětloval. "Měkčí směs obvykle odejde trochu dříve, ale loni se několikrát stalo, že jsem startoval na použité měkčí sadě a všichni ostatní na tvrdší, a neuškodilo mi to. Nemyslím, že s tím budou problémy."

Diskuze (13) Další článek: V úterý zůstal ve Španělsku na čele Felipe Massa
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.