Nový týmový kolega musí chtít posunout tým vpřed, říká Hamilton

Jensona Buttona by u McLarenu uvítal.
McLaren s největší pravděpodobností nahradí na konci letošní sezóny Heikkiho Kovalainena jiným jezdcem. Hamilton o svém budoucím kolegovi říká, že musí především být přínosem pro tým.

"Je mi jedno, kdo přijde do týmu, pokud přijde v míru, přinese klid, bude chtít být produktivní a posunout tým vpřed," uvedl Hamilton pro Daily Mail.

V uplynulých dnech se šířily spekulace o zájmu McLarenu o Jensona Buttona. Vzápětí je ovšem popřel Norbert Haug a z vyjádření Buttonova manažera vyšlo najevo, že se tímto způsobem hraje o novou smlouvu mistra světa u Brawnu GP.

Hamiltonovi se ale taková možnost zamlouvá. "Jensona bych jako týmového kolegu uvítal. Je vyrovnaný a má nasazení. Získal titul a za ta léta odvedl skvělou práci. Jsem za něj velmi rád. Příští rok to bude těžký soupeř, ať už u Brawnu nebo McLarenu," řekl.

"Jenson bude příští rok samozřejmě tvrdý soupeř, ale já doufám, že budu mít možnost s ním závodit od začátku roku, ne až od poloviny, jak tomu bylo letos. Bylo by to úžasné, šílené."

Na začátku letošní sezóny měl ale Hamilton jiné starosti, pomalý vůz byl po prvních závodech vedlejší. Bývalý mistr vzpomínal na aféru lhaní o předjíždění pod Safety carem v Melbourne.

"To, co se stalo se stewardy v Austrálii a pokračovalo během dalšího závodu v Malajsii, znamenalo, že jsem musel přijít s omluvou. Nemyslím, že lidé znají pozadí tohoto příběhu, ale musel jsem předstoupit před veřejnost a říct: ´Tohle se stalo, omluvám se.´"

"Byly to nejtěžší okamžiky mého života, ale doufám, že lidé akceptují, že jsem člověk, který může dělat chyby. Co se týče odchodu z formule 1, nejsem zbabělec. Ale v tu dobu mnou hýbaly emoce a možná jsem řekl věci, které jsem si pořádně nepromyslel. Ve skutečnosti závody miluji. V tomto sportu bych nemohl být spokojenější, než jsem teď," uzavřel Hamilton.
Další článek: Lístky na závod v Abú Zabí vyprodány