Nový šéf McLarenu Seidl se soustředí na rok 2021

Nový šéf McLarenu Andreas Seidl se v nadcházejících měsících bude soustředit zejména na nová pravidla, která ve formuli 1 začnou platit od sezóny 2021.
Nový šéf McLarenu Seidl se soustředí na rok 2021

Minulý víkend absolvoval Seidl první závod v nové pozici a ve Velké ceně Španělska byl svědkem toho, jak Carlos Sainz pro McLarenu podruhé v řadě bodoval.

Německý inženýr se může ve svém životopisu pochlubit úspěchy s automobilkou Porsche v kategorii LMP1 vytrvalostních závodů. U McLarenu se však zatím stále ještě seznamuje s novým prostředím a tím, jak britský tým pracuje.

„Myslím si, že je důležité, abych si nechal čas na to podívat se na detaily toho, co ve Wokingu je a jak tým funguje. A pak samozřejmě úzce spolupracovat s klíčovými hráči v týmu, abychom se připravili na budoucnost,“ řekl Seidl.

V roce 2021 by ve formuli 1 měla začít platit nová pravidla, na jejich znění se však dosud vlastník komerčních práv pro F1, společnost Liberty Media, Mezinárodní automobilová federace (FIA) a týmy neshodly.

„Podle mě je důležité udělat si společně se Zakem (Brownem, výkonným ředitelem McLarenu; pozn. redakce) jasný plán, vizi, toho, jak budeme přistupovat k dalším rokům,“ myslí si Seidl.

„A pak, když se podíváme dopředu, s novými pravidly přicházejí také velké výzvy. Myslím ale, že obzvlášť pro tým jako jsme my je to také skvělá příležitost, a na to se v následujících měsících nyní budu zaměřovat,“ popsal Seidl své pracovní plány.

Seidl je dalším z nových posil týmu v rámci velké personální výměny. K McLarenu nedávno přišel také nový technický ředitel James Key, který dříve působil u Toro Rosso. Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown je proto velmi spokojen.

„Jsem skutečně spokojen s týmem, jaký nyní máme. Andreas, James Key, promo akce, které jsme udělali, další lidé, co jsme přivedli, nyní z personálního hlediska cítím, že máme náš tým kompletní,“ věří Brown.

„Myslím, že loňským rok, kdy jsme začali dělat změny, byl krokem vpřed, a Andreasův příchod je jen dalším velkým krokem v tomto procesu.“

Foto: Getty Images / Ker Robertson

Diskuze (16) Další článek: I „druhořadý jezdec F2“ podle Marka ukázal, jak je letošní mercedes silný