Nový šéf McLarenu Seidl se soustředí na rok 2021

Nový šéf McLarenu Andreas Seidl se v nadcházejících měsících bude soustředit zejména na nová pravidla, která ve formuli 1 začnou platit od sezóny 2021.
Nový šéf McLarenu Seidl se soustředí na rok 2021

Minulý víkend absolvoval Seidl první závod v nové pozici a ve Velké ceně Španělska byl svědkem toho, jak Carlos Sainz pro McLarenu podruhé v řadě bodoval.

Německý inženýr se může ve svém životopisu pochlubit úspěchy s automobilkou Porsche v kategorii LMP1 vytrvalostních závodů. U McLarenu se však zatím stále ještě seznamuje s novým prostředím a tím, jak britský tým pracuje.

„Myslím si, že je důležité, abych si nechal čas na to podívat se na detaily toho, co ve Wokingu je a jak tým funguje. A pak samozřejmě úzce spolupracovat s klíčovými hráči v týmu, abychom se připravili na budoucnost,“ řekl Seidl.

V roce 2021 by ve formuli 1 měla začít platit nová pravidla, na jejich znění se však dosud vlastník komerčních práv pro F1, společnost Liberty Media, Mezinárodní automobilová federace (FIA) a týmy neshodly.

„Podle mě je důležité udělat si společně se Zakem (Brownem, výkonným ředitelem McLarenu; pozn. redakce) jasný plán, vizi, toho, jak budeme přistupovat k dalším rokům,“ myslí si Seidl.

„A pak, když se podíváme dopředu, s novými pravidly přicházejí také velké výzvy. Myslím ale, že obzvlášť pro tým jako jsme my je to také skvělá příležitost, a na to se v následujících měsících nyní budu zaměřovat,“ popsal Seidl své pracovní plány.

Seidl je dalším z nových posil týmu v rámci velké personální výměny. K McLarenu nedávno přišel také nový technický ředitel James Key, který dříve působil u Toro Rosso. Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown je proto velmi spokojen.

„Jsem skutečně spokojen s týmem, jaký nyní máme. Andreas, James Key, promo akce, které jsme udělali, další lidé, co jsme přivedli, nyní z personálního hlediska cítím, že máme náš tým kompletní,“ věří Brown.

„Myslím, že loňským rok, kdy jsme začali dělat změny, byl krokem vpřed, a Andreasův příchod je jen dalším velkým krokem v tomto procesu.“

Foto: Getty Images / Ker Robertson

Další článek: I „druhořadý jezdec F2“ podle Marka ukázal, jak je letošní mercedes silný

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10