Nový šampion DTM Wittmann si vyzkouší monopost formule 1

Marco Wittmann dostal od BMW odměnu za zisk titulu v letošním ročníku DTM, bude testovat vůz formule 1 týmu Toro Rosso.
Nový šampion DTM Wittmann si vyzkouší monopost formule 1

Na Hockenheimu o uplynulém víkendu vyvrcholila letošní sezóna německého mistrovství cestovních vozů. Po závodě byl oznámen test s vozem formule 1 pro Wittmanna a rovněž prodloužení jeho smlouvy s bavorskou automobilkou.

Šéf oddělení motorsportu BMW Jens Marquardt řekl: „Marco Wittmann má za sebou výjimečnou sezónu, ve které dal BMW Motorsport neskutečně mnoho důvodů k radosti.

Nyní je řada na nás odměnit jeho úsilí. Logickým krokem je pro nás prodloužení kontraktu na další sezónu, jelikož na nás během tří let, co spolu v rámci DTM ať už na trati nebo mimo ní spolupracujeme, zapůsobil.

Z toho důvodu přišlo BMW M GmbH s něčím velmi speciálním. Jsem rád, že mu můžeme testem vozu formule 1 splnit jeho dětství sen. Díky vztahům, které máme s naším prémiovým partnerem Red Bullem jsme mohli zorganizovat testovací jízdu v toro rosso.

Poslední letošní závod DTM vyhrál Ekström

Poslední letošní závod DTM vyhrál Ekström

Jsme rádi, že uvidíme, jak si povede v tomto voze, budeme se také těšit na další skvělé výkony Marca v BMW M4 DTM.”

Wittmann začal v DTM závodit v sezóně 2013 po jedné sezóně strávené v roli rezervního a testovacího jezdce BMW. Předtím 24letý Němec závodil s monoposty, když v letech 2010 a 2011 skončil v celkové klasifikaci Euroserie Formule 3 vždy na druhé pozici. Nejdříve nestačil na Edoarda Mortaru a o rok později na Roberta Merhiho.

Další článek: Tilke se zastává tvaru okruhu v Soči

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10