Nový šampion DTM Wittmann si vyzkouší monopost formule 1

Marco Wittmann dostal od BMW odměnu za zisk titulu v letošním ročníku DTM, bude testovat vůz formule 1 týmu Toro Rosso.
Nový šampion DTM Wittmann si vyzkouší monopost formule 1

Na Hockenheimu o uplynulém víkendu vyvrcholila letošní sezóna německého mistrovství cestovních vozů. Po závodě byl oznámen test s vozem formule 1 pro Wittmanna a rovněž prodloužení jeho smlouvy s bavorskou automobilkou.

Šéf oddělení motorsportu BMW Jens Marquardt řekl: „Marco Wittmann má za sebou výjimečnou sezónu, ve které dal BMW Motorsport neskutečně mnoho důvodů k radosti.

Nyní je řada na nás odměnit jeho úsilí. Logickým krokem je pro nás prodloužení kontraktu na další sezónu, jelikož na nás během tří let, co spolu v rámci DTM ať už na trati nebo mimo ní spolupracujeme, zapůsobil.

Z toho důvodu přišlo BMW M GmbH s něčím velmi speciálním. Jsem rád, že mu můžeme testem vozu formule 1 splnit jeho dětství sen. Díky vztahům, které máme s naším prémiovým partnerem Red Bullem jsme mohli zorganizovat testovací jízdu v toro rosso.

Poslední letošní závod DTM vyhrál Ekström

Poslední letošní závod DTM vyhrál Ekström

Jsme rádi, že uvidíme, jak si povede v tomto voze, budeme se také těšit na další skvělé výkony Marca v BMW M4 DTM.”

Wittmann začal v DTM závodit v sezóně 2013 po jedné sezóně strávené v roli rezervního a testovacího jezdce BMW. Předtím 24letý Němec závodil s monoposty, když v letech 2010 a 2011 skončil v celkové klasifikaci Euroserie Formule 3 vždy na druhé pozici. Nejdříve nestačil na Edoarda Mortaru a o rok později na Roberta Merhiho.

Další článek: Tilke se zastává tvaru okruhu v Soči

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen