Nový šampion DTM Wittmann si vyzkouší monopost formule 1

Marco Wittmann dostal od BMW odměnu za zisk titulu v letošním ročníku DTM, bude testovat vůz formule 1 týmu Toro Rosso.
Nový šampion DTM Wittmann si vyzkouší monopost formule 1

Na Hockenheimu o uplynulém víkendu vyvrcholila letošní sezóna německého mistrovství cestovních vozů. Po závodě byl oznámen test s vozem formule 1 pro Wittmanna a rovněž prodloužení jeho smlouvy s bavorskou automobilkou.

Šéf oddělení motorsportu BMW Jens Marquardt řekl: „Marco Wittmann má za sebou výjimečnou sezónu, ve které dal BMW Motorsport neskutečně mnoho důvodů k radosti.

Nyní je řada na nás odměnit jeho úsilí. Logickým krokem je pro nás prodloužení kontraktu na další sezónu, jelikož na nás během tří let, co spolu v rámci DTM ať už na trati nebo mimo ní spolupracujeme, zapůsobil.

Z toho důvodu přišlo BMW M GmbH s něčím velmi speciálním. Jsem rád, že mu můžeme testem vozu formule 1 splnit jeho dětství sen. Díky vztahům, které máme s naším prémiovým partnerem Red Bullem jsme mohli zorganizovat testovací jízdu v toro rosso.

Poslední letošní závod DTM vyhrál Ekström

Poslední letošní závod DTM vyhrál Ekström

Jsme rádi, že uvidíme, jak si povede v tomto voze, budeme se také těšit na další skvělé výkony Marca v BMW M4 DTM.”

Wittmann začal v DTM závodit v sezóně 2013 po jedné sezóně strávené v roli rezervního a testovacího jezdce BMW. Předtím 24letý Němec závodil s monoposty, když v letech 2010 a 2011 skončil v celkové klasifikaci Euroserie Formule 3 vždy na druhé pozici. Nejdříve nestačil na Edoarda Mortaru a o rok později na Roberta Merhiho.

Další článek: Tilke se zastává tvaru okruhu v Soči

18:05 | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
15:47 | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.
28. května | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.