Nový motor Renaultu není rychlejší, říká Ricciardo

Daniel Ricciardo po kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie řekl, že nová specifikace motoru Renault není rychlejší než jeho předchůdce.
Nový motor Renaultu není rychlejší, říká Ricciardo

Red Bull se rozhodl pro závod na Interlagosu nasadit do vozu Australana nový motor v naději ve větší výkon i za cenu toho, že Ricciardo za to bude penalizován odsunem o 10 míst na roštu.

Ricciardo však nyní prozradil, že na rovince byl ve skutečnosti v kvalifikaci pomalejší než jeho týmový kolega Daniil Kvjat, který má stále starou specifikaci.

Na dotaz, zda to podle něj za cenu penalizace stálo, Ricciardo řekl: „S penalizací ne, ale pro to, abychom my měli jasno, jak na tom motor je, tak ano.“

„Museli jsme to vyzkoušet a zjistit, jestli to, co Renault viděl na dynamometru, by mohlo být použito i na trati, v čase na kolo nám to ale opravdu nic nedalo.“

„Takže je to takový trest za to, že jsme se něco dozvěděli. Dnes je to pro nás rána, ale z dlouhodobého hlediska je to, co jsme se naučili, pro nás dobře.“

„Víme, jaký (motor) je a že pokud spolu budeme příští rok pokračovat, budeme potřebovat něco lepšího.“

Po startu z 19. pozice, na kterou vinou penalizace klesl, bude podle Ricciarda, i vzhledem k novému motoru, který není tak výkonný, náročné bodovat.

„Jsme rychlejší než skupina vozů kolem nás,“ řekl pro Sky Sports. „Nevím, jestli dokážeme absolvovat o zastávku méně a dostat se na body. Opotřebení pneumatik bude hrát v náš prospěch, nevím ale, jestli na to máme rychlost.“

„Víkend zatím probíhal hladce, v kvalifikaci nám ale chyběla ta desetina nebo dvě k tomu, abychom se posunuli vpřed.“

Jeho týmový kolega Daniil Kvjat v kvalifikaci obsadil sedmou pozici, díky penalizaci Valtteriho Bottase si ale o místo polepší.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (28) Další článek: Vettel: Q2 nám dala naději
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00