Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

Velký a jediný upgrade Renaultu na první pohled příliš dobře nevyšel.
Nový motor Renaultu je o 20 koní horší než ten starý

Renault použil 11 žetonů na jedinou úpravu své pohonné jednotky. Podle odhadů to mělo přinést 0,2 sekundy na kolo. Motor cestoval po celém americkém kontinentu, aby se nakonec dočkal premiéry na své třetí zastávce v Brazílii. Nasadil ho pouze Daniel Ricciardo a to ještě jednu část – upravený spalovací motor za 7 žetonů. Turbodmychadlo (4 žetony) zůstalo v krabicích.

Nový motor Renaultu není rychlejší, říká Ricciardo

Nový motor Renaultu není rychlejší, říká Ricciardo

Red Bull jel v Brazílii s kompromisním nastavením. Podle Auto Motor und Sport musel Renault na rovince nejspíše využít veškerou nebo většinu energie z elektromotorů a Red Bull pak jezdil s menším přítlakem. To v důsledku znamenalo obětování prostředního sektoru. Zatímco Mercedes ho projel za 39 sekund, Red Bull na něj ztratil sekundu.

Dle GPS se zdá, že nový motor je o 20 koní horší než jeho předchůdce. Nemusí to ale znamenat, že Francouzi odvedli špatnou práci. Nesmíme zapomínat, že turbo nasazené nebylo a jde o ranou verzi určenou především pro příští rok.

„Máme spoustu dat a hodně jsme se toho naučili,“ řekl Matthieu Dubois z Renaultu. „Ačkoliv jsme zatím nedostali maximum z výkonu, udělali jsme krok z hlediska stability.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (46) Další článek: Rosberg se může stát nejúspěšnějším z neúspěšných
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00