Nový motor Renaultu bude v akci nejdříve v Brazílii

Až v předposledním závodě nasadí Renault nový motor. Ten má přinést asi 2 desetiny na kolo.
Nový motor Renaultu bude v akci nejdříve v Brazílii

Renault využil na vylepšení své pohonné jednotky 11 z 12 žetonů. Taffin pro Auto Motor und Sport potvrdil, že zlepšení bude asi 2 desetiny. Na dotaz, zda to není trochu málo, reagoval s tím, že museli nejdříve vyřešit problémy se spolehlivostí, což jim trvalo do května.

Nová pohonná jednotka sice v Austinu je, ale Red Bull ji nechce. Myslí si, že by v Texasu mohl mít šanci na dobrý výsledek, ale 2 desetiny na kolo nedokáží vykompenzovat penalizace, kterým by musel nutně čelit. Nový motor neuvidíme ani v Mexiku, ale až v Brazílii a to ještě možná.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: GP USA: Druhý trénink byl zrušen

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.