Nový monopost Williamsu je odvážnější než jeho předchůdce, potvrdil Head

Spolumajitel Williamsu Patrick Head potvrdil, že inženýři týmu z Grove nebyli při návrhu letošního FW33 tak konzervativní, jako u loňského FW32.
Nový monopost Williamsu je odvážnější než jeho předchůdce, potvrdil Head

"Rubens Barrichello řekl médiím, že auto vypadá radikálně, ale já si myslím, že je prostě jen odvážnější než náš vůz 2010. Je to nutné pro to, aby se tým posunul v pořadí nahoru," uvedl Head pro magazín Motorsport.

"Všichni u Williamsu, a myslím, že i naši věrní fanoušci, chceme, aby Williams znovu bojoval na čele. Tým nikdy neví, jak je jeho vůz dobrý ve srovnání s ostatními, dokud všechny stáje nezačnou v únoru testovat. A i tak můžou nastat překvapení v prvních závodech."

Na boj o titul v letošní sezóně Williams ještě nepomýšlí. Head je přesvědčený, že na špičce budou závodit stejné týmy jako v uplynulých sezónách.

"V oblasti designu byl v posledních letech nejlepší Red Bull a navzdory jejich úspěchům v roce 2009 a hlavně v roce 2010 můžeme očekávat, že budou lídry i v roce 2011," řekl. "Ale jelikož v roce 2010 narazili v oblasti výkonnosti na určité limity pravidel, očekávám, že několik dalších vozů bude stejně dobrých. Očekávám, že Red Bull, McLaren a Ferrari budou nadále silné, takže otázkou bude, které týmy se k nim dokážou přidat."

Head věří, že má Williams vše potřebné k tomu, aby se postupně vrátil na vrchol. Dokonce i motor Cosworth podle něj vykazuje dostatečné kvality. Britský konstruktér agregátů loni odstranil všechny velké nedostatky, tím hlavním byla relativně rychlá ztráta výkonu během životnosti motoru.

Auto pro letošní sezónu Williams dokončuje, do jeho útrob instaluje zcela nový bateriový KERS. Dlouhodobě vyvíjený setrvačníkový systém ve formuli 1 neuplatní, protože je ve voze málo místa.

"Většina podpůrného vývoje je dokončena a teď pracujeme na vnějších dílech. Šasi, zavěšení a převodovka byly navržené už před měsíci a teď jsou buď hotové nebo ve výrobě," popsal současnou fázi stavby FW33 Head. Datum prezentace nového auta tým ale ještě neoznámil.

Další článek: Wrooom 2011 - začátek