Nový monopost Mercedesu plní cíle vytyčené týmem

Bývalý šéf týmu Mercedes Ross Brawn vyjádřil spokojenost s pokrokem při vývoji vozu pro příští sezónu, vše jde podle plánu.
Nový monopost Mercedesu plní cíle vytyčené týmem

Týmy formule 1 si při vývoji nových vozů stanovují výkonnostní cíle, které považují za nejlepší možné. Jedná se samozřejmě jen o odhady, protože až přímé srovnání na trati v prvním závodě ukáže, jestli byly cíle nastaveny správně.

Nicméně mety, které si vytyčil Mercedes, se týmu daří plnit. "Jsem celkem spokojený. Dosáhli jsme dobré rovnováhy," řekl Brawn Autosportu. "Neohlížím se s obavami, že jsme roku 2014 nevěnovali dost zdrojů."

"Když vidím, kde je auto teď, jde to podle plánu. Plní většinu cílů, které jsme splnit chtěli."

Brawn nedávno přiznal, že klíčem k letošnímu zlepšení týmu z Brackley bylo navýšení rozpočtu. To se mimo jiné projevilo v personálním posílení, které je přínosné i pro vývoj nového monopostu.

"Pracujeme na něm poměrně dlouho. Je to jedna z výhod toho, že máme v týmu Geoffa (Willise) a Alda (Costu). Geoff projekt 2014 začal a Aldo ho převzal uprostřed letošního roku."

"Bob (Bell) je více zaměřený na aktuální auto, aby se neustále zlepšovalo. Takže nemyslím, že jsme museli dělat velké kompromisy, aby oba programy mohly dobře běžet současně."

Brawn proto věří, že novou příležitost Mercedes využije. "Tak velké změny pravidel, jako máme v roce 2014, jsou velkou příležitostí, a já doufám, že jsme se jí chopili. Určitě jsme tomu věnovali dost zdrojů a úsilí. Mám celkem dobrý pocit z toho, jak jsme k tomu přistoupili."

Další článek: Boullier vyvrací fámy o svém odchodu z Lotusu