Nový Mercedes W03 si vyzkoušeli Schumacher i Rosberg

Mercedes potvrdil svůj zaváděcí test nového vozu v Silverstonu. Jezdili oba závodní jezdci a vše proběhlo bez problémů.
Nový Mercedes W03 si vyzkoušeli Schumacher i Rosberg

Mercedes představí svůj nový vůz až příští týden v Barceloně, ale již včera s ním poprvé vyjel v Silverstonu. Z prvního testu se na veřejnost dostaly amatérské záběry, psali jsme zde.

Mercedes na konci dne oznámil, že testoval pod záštitou filmového dne. Tím vzniká nejasnost, kterou bohužel zatím neumíme vysvětlit, protože Lotus směl v Jerezu jezdit v rámci filmového dne jen na první dva rychlostní stupně, zatímco Mercedes se takovým omezením evidentně neřídil, jak ukazuje video. Dodejme, že se filmové dny řídí dohodou mezi týmy, v pravidlech podchycené nejsou.

"Hodnotit výkonnost po prvním výjezdu je velmi těžké, protože jezdíte na předváděcích pneumatikách a byli jsme na krátké verzi okruhu, ale auto dělalo vše, co mělo," komentoval sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug pro Autosport.

"Je tu omezení na 100 kilometrů, takže Nico odjel 50 kilometrů dopoledne a pak ho vystřídal Michael. Žádné technické problémy jsme neměli a teď míříme do Barcelony."

Haug rovněž potvrdil schod na nose W03, který byl z obrázků z testu patrný. "Nos je nejdiskutovanější záležitostí. Má schod, jak si někteří všimli. Je to opravdu moc hezké a dynamické řešení."

Mercedes teď bude mít osm testovacích dní na vyladění nového vozu pro první závod v Austrálii. Zatímco minulý týden testoval s loňským vozem, práce na W03 běžely naplno. "Provedli jsme velmi dobré simulace a výpočty, v továrně jsme hodně pracovali," uvedl Haug. "Auto jsme měli na testovací stolici s předstihem a již delší dobu provádíme simulace s motorem, převodovkou a KERS. Takže jsme pozitivní a v Barceloně bychom měli začít ve formě."

Další článek: De la Rosa: Bude víc zastávek, ale závody se moc nezmění

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00