Nový difuzor Williams ve Valencii nenasadil, bude ho znovu testovat

Williamsu schází rychlost, ale nedaří se mu dostatečně rychle postupovat ve vývoji. Upravené řešení výfuků a difuzoru bude proto ladit v testu na rovince.
Nový difuzor Williams ve Valencii nenasadil, bude ho znovu testovat

"Ve Valencii jsme měli nové zadní křídlo, závodili jsme s ním," vysvětloval technický ředitel týmu Sam Michael. "Také jsme měli nový výfukový systém, ale před kvalifikací jsme rozhodli, že ho nenasadíme. Po zhlédnutí dat z tréninků a závodu jsme si naplánovali, že upravené výfuky znovu nasadíme v Silverstonu."

Stejně jako pro několik dalších týmů je Grand Prix Velké Británie pro Williams domácím závodem, takže touha získat dobrý výsledek je ještě větší než obvykle. Stáj z Grove si proto naplánovala test aerodynamiky na rovince.

"V Silverstonu budeme mít nové křídlo a upravený difuzor," uvedl Michael. "V pátek budeme kvůli zákazu foukání difuzoru mimo otevřený plyn testovat dva difuzory a různé mapování motoru. V rámci příprav na náš domácí závod pojedeme do Kemblu na další testy aerodynamiky."

Další článek: Valencie byla jedním z našich nejslabších okruhů, varoval Webber

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.